Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Ekvádor Puerto Ayora

Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Puerto Ayora


1) Jak se dostat z letiště Baltra do města Puerto Ayora?
- Z letiště Baltra je možné se dostat do Puerto Ayora trajektem, který jezdí přes kanál Itabaca. Cesta trvá přibližně 10 minut.

2) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Ekvádoru a Puerto Ayora?
- Nejlepší doba na návštěvu Ekvádoru a Puerto Ayora je v období února až května, kdy je teplo a suché počasí. V tomto období je také nejlepší šance na pozorování zvířat.

3) Kde se nachází nejznámější turistická atrakce v Puerto Ayora?
- Nejznámější turistickou atrakcí v Puerto Ayora je Charles Darwin Research Station, která se nachází asi 10 minut chůze od centra města.

4) Jaká je cena vstupenky do Galapágských ostrovů?
- Cena vstupenky do Galapágských ostrovů se liší v závislosti na délce pobytu a národnosti. Obecně se pohybuje mezi 100-200 USD za osobu.

5) Jaké aktivity mohu podniknout v Puerto Ayora?
- V Puerto Ayora je možné si užít mnoho aktivit, mezi které patří potápění, šnorchlování, návštěva pláží, turistika v okolních horách nebo procházka po městě a poznávání místní kultury.

6) Kde mohu najít ubytování v Puerto Ayora?
- V Puerto Ayora je k dispozici široká škála ubytování, včetně hotelů, hostels a privátních pronájmů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem.

7) Jaké jsou nejlepší restaurace a potraviny v Puerto Ayora?
- Puerto Ayora nabízí několik skvělých restaurací specializujících se na místní kuchyni a mořské plody. Mezi oblíbená jídla patří ceviche, sveže vytažené mořské plody a tradiční ekvádorská kuchyně.

8) Jak dlouho trvá plavba z Puerto Ayora do nejbližšího ostrova?
- Plavba z Puerto Ayora do nejbližšího ostrova trvá obvykle asi 1-2 hodiny, v závislosti na příslušném ostrově.

9) Jaké jsou nejlepší možnosti veřejné dopravy v Puerto Ayora?
- Veřejná doprava v Puerto Ayora je zajišťována malými taxíky a autobusy, které jezdí po městě a okolí. Mnoho turistů využívá také pronájem kol nebo skútrů pro pohodlné cestování.

10) Jaká je míra kriminality v Puerto Ayora?
- Puerto Ayora je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Nicméně je vždy důležité být obezřetný a dodržovat běžná bezpečnostní opatření, jako například uchovávání cenných věcí v bezpečí a vyhýbání se podezřelým situacím ve tmě.


Počasí Ekvádor Puerto Ayora


Ecuardor is a country located in South America and has a diverse climate due to its various altitudes and topography. Puerto Ayora, a small town located on the island of Santa Cruz in the Galapagos Archipelago, experiences a tropical climate with consistent high temperatures and humidity all year round.

In general, the weather in Puerto Ayora is divided into two seasons – the dry season and the wet season. The dry season runs from the months of June to December, and during this time the temperatures range from 21°C to 30°C. December is usually the warmest month, while July and August are the coolest. The humidity is usually lower during this period, which makes it a popular time for tourists to visit the town.

The wet season on the other hand occurs from January to May. During this season, the temperatures range from 21°C to 31°C, with February and March being the hottest months. The humidity is very high during this period, and it can rain for hours or even days at a time. This is also the time when the ocean currents bring warm water from the north, which can lead to the formation of clouds and heavy rainfall.

Despite the occasional heavy downpours, the wet season is also a beautiful time to visit Puerto Ayora. The island's vegetation is lush and green, and the wildlife is more active. Visitors can experience a different side to the Galapagos, watching various species’ nesting and marveling at the baby sea turtles crawling towards the ocean.

In conclusion, if you're planning to visit Puerto Ayora, understanding its climate is important. The dry season might be the ideal time if you prefer sunny weather and water-based activities, while the wet season provides a unique and unforgettable experience of the Galapagos. Either way, this small town is a unique destination that caters to all types of tourists.


Dovolená Ekvádor Puerto Ayora


Pokud plánujete dovolenou někde v exotických krajinách plnou dobrodružství a přírodních krás, Ekvádor je pro vás ideální destinací. A pokud hledáte město, které nabízí nejen spoustu památek, ale také překrásnou plážovou scenérii, Puerto Ayora je pro vás tím pravým místem.

Puerto Ayora je největší město na ostrově Santa Cruz, který se nachází v Galapágách, známých světově pro svou bohatou biodiverzitu a jedinečnou faunu a flóru. Toto malebné město je známé svou malebnou atmosférou, úžasnými plážemi a blízkostí neuvěřitelných přírodních úkazů.

Při návštěvě Puerto Ayora nezapomeňte navštívit Muzeum přírody, kde se dozvíte více o jedinečné přírodě Galapág. Zde můžete vidět vzorky zvířat, jako jsou želvy, leguáni a mnoho dalších. Není divu, že tyto ostrovy inspirovaly samotného Charlese Darwina k formulaci jeho slavné teorie evoluce.

Další nezapomenutelnou zastávkou na vaší cestě bude návštěva pláže Tortuga Bay. Tato nádherná pláž s bílým pískem a azurovým mořem je snad jednou z nejkrásnějších pláží, které jste kdy viděli. Máte zde také možnost sledovat mořské želvy, které se zde rády sluní a kladou svá vejce.

Pro milovníky aktivního odpočinku je tu možnost provozovat potápění nebo šnorchlování. V okolí Puerto Ayora je totiž mnoho míst, které vám umožní objevovat podmořský svět s jeho pestrou faunou a flórou. Můžete spatřit různé druhy ryb, želvy, rejnoky a další mořské živočichy. Nezapomeňte si na toto dobrodružství vzít s sebou voděodolnou kameru, abyste si zachytili ty nejúžasnější okamžiky.

Navštivte také přístav v Puerto Ayora, kde se budete moci pokochat malebnými loděmi a jachty kotvícími v přístavu. Máte tu také možnost si pronajmout loď a vydat se na výlet po okolních ostrovech, které nabízí úchvatné scenérie a zážitky.

Pokud vás zajímá místní kultura a kuchyně, navštivte místní trhy, kde poznáte opravdové Ekvádorany a ochutnáte jejich tradiční pokrmy a nápoje. Nezapomeňte ochutnat slavnou rostlinu quinoa, která je velmi oblíbená v této oblasti.

V Puerto Ayora si můžete také zajistit výlety do dalších částí Galapág. Například navštívit ostrov Isabela, který je domovem mnoha ohrožených druhů živočichů a přímořského života.

Ekvádor Puerto Ayora je tedy skvělou volbou pro dovolenou plnou dobrodružství, přírody a krásných pláží. Nezapomenutelné zážitky a jedinečná fauna a flóra Galapág čekají na vás.


Ubytování Ekvádor Puerto Ayora


Ekvádor je zemí, která se nachází v Jižní Americe a je známá svou bohatou biodiverzitou a překrásnou přírodou. Mezi jedno z nejpopulárnějších turistických míst v zemi patří Puerto Ayora.

Puerto Ayora je největším městem na ostrově Santa Cruz, který je součástí Galapágských ostrovů. Tento ostrov je proslulý díky své neuvěřitelně bohaté fauně a flóře, kterou lze najít pouze zde. Puerto Ayora je vstupní branou do Galapág a tím pádem nejlepším místem k ubytování při návštěvě tohoto krásného souostroví.

V Puerto Ayora naleznete širokou škálu ubytování pro různé cestovatele s různými rozpočty. Vzhledem k tomu, že se město nachází na ostrově uprostřed rozlehlého oceánu, mnoho hotelů a ubytovacích zařízení nabízí úchvatné výhledy na okolní moře a přírodu. Pokud hledáte luxusní ubytování, najdete v Puerto Ayora několik luxusních resortů a hotelů, které nabízejí všechny možné vybavení a služby pro pohodlný pobyt. Zde si můžete užít kompletní relaxaci a vychutnat si překrásné výhledy na západy slunce nad oceánem.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo pro ty, kteří preferují lokalitu v centru města, existuje mnoho cenově dostupných hotelů a hostelu. Tyto zařízení se často nacházejí nedaleko hlavních turistických atrakcí, jako je třeba přístav, kde se stále nachází mnoho lodí s možností výletů do okolních ostrovů. Tím pádem je vždy snadné dostat se do míst, která chcete navštívit.

Mnoho hotelů v Puerto Ayora nabízí také různé doplňkové aktivity a výlety, které vám umožní poznat hlouběji krásy Galapág. Například si můžete rezervovat výlet na očarovávající neobydlený ostrov Santa Fe, kde se můžete potápět s mořskými želvami a zrněnkami. Další oblíbenou aktivitou je návštěva vyhlídkového bodu Tortuga Bay, který je domovem mnoha želv a je také krásnou pláží.

Je třeba mít na paměti, že Puerto Ayora se nachází na ostrově, který je od pevninského Ekvádoru téměř 1000 km vzdálený. Nejběžnějším způsobem, jak se sem dostat, je letadlem z Quito nebo Guayaquil. Existují také možnosti cestování lodí, které nabízejí výlety přes oceán, ale jsou poněkud pomalejší a mohou být náchylné k nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Pokud plánujete návštěvu Galapágských ostrovů, určitě byste neměli vynechat Puerto Ayora. Toto malebné městečko nabízí nejen pohodlné a rozmanité ubytování, ale také možnost prozkoumávat jedinečné ekosystémy a být svědkem některých z nejúžasnějších přírodních divů světa.


Letenka Ekvádor Puerto Ayora


Ekvádor je malá středoitalská země plná překvapení a krásné přírody. Nachází se na západě Jižní Ameriky a nabízí neuvěřitelné přírodní scenérie, od horských hřebenů až po bujnou džungli a nezapomenutelné pláže. Jedno z nejvíce fascinujících míst v Ekvádoru je ostrov Santa Cruz, který je součástí Galapágských ostrovů.

Galapágy jsou světově proslulé jako místo, kde Charles Darwin vyvinul svou teorii o evoluci. Tyto ostrovy jsou domovem mnoha unikátních druhů, které se vyskytují jen zde a nabízejí tak neuvěřitelné možnosti pozorování divokého života. Jestliže se chystáte navštívit Galapágy, letenka do Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz je ideální volbou.

Puerto Ayora je největší osadou na ostrově Santa Cruz a také nejdůležitějším přístavem pro příjezd turistů. Letiště Baltra je vzdálené přibližně 43 kilometrů od Puerto Ayory, což je přibližně jedna hodina jízdy trajektem. Letenka do Puerto Ayora je snadno dostupná, a to samozřejmě pokud máte vybraný letištění Galapágy. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí spojení s Galapágy, včetně těch mezinárodních.

Jakmile přistanete v Puerto Ayora, budete mít možnost objevovat krásy Galapág. Můžete navštívit Přírodní rezervaci Lomalinda, kde se můžete vydat na procházku s průvodcem a zhlédnout mnoho endemických druhů. Další zajímavé místo k návštěvě je také přístav, kde se můžete vydat na výlety po okolních ostrovech a kochat se krásou přírody.

Pokud máte rádi potápění, Galapágy jsou také proslulé svými korálovými útesy a rozmanitostí mořského života. Existuje mnoho potápěčských center v Puerto Ayora, které nabízejí školení a potápěčské výlety do úžasného podmořského světa. Nemusíte být profesionálním potápěčem, abyste měli možnost zažít tento úžasný zážitek v přítomnosti mnoha druhů žraloků, rejnoků a korálů.

Pokud hledáte místo, kde strávit dovolenou, které je obohaceno spojením s přírodou, historií a unikátním životním prostředím, letenka do Puerto Ayora na Galapázy je vaše nejlepší volba. Tento malebný kousek Ekvádoru vám nabídne nejen nevšední zážitky, ale také nekonečné příležitosti k poznávání a objevování nových věcí. Nezapomeňte si přibalit fotoaparát, abyste si mohli odvézt vzpomínky na toto úžasné místo!


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky