Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Etiopie Walled City of Harar

Ubytování Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je zemí, která oplývá bohatou historií a kulturou. Mezi jedno z nejzajímavějších míst, které můžete v této zemi navštívit, patří Walled City of Harar, česky také zmiňované jako Město obehnané hradební zdí. Toto místo je skutečným pokladem, který odhaluje zázrak etiopského středověkého života a zvyků.

Harar se nachází východně od Etiopské vysočiny, přibližně 520 km od hlavního města Addis Abeby. Toto město bylo založeno v 7. století a je jedním z nejstarších dosud obydlených míst v zemi. Jeho významnou historii odráží architektura a tradice, které stále přežívají.

Město je obehnané starobylou hradební zdí, která je dlouhá přes 3 km. Tato historická pevnost byla postavena v 16. století a je jednou z nejlépe zachovalých v Afričeklasifikace century. Hradební zeď fungovala jako ochranný opatření proti vnějším útokům a také sloužila k oddělení muslimského centra od křesťanského Etiopie.

Procházka po úzkých uličkách Walled City of Harar je jako cesta v čase. Když projdete bránou dovnitř, okamžitě se ocitnete v jiném světě, plném historických budov a malebných dvorků. Harar je známé také svým tržištěm, kde můžete ochutnat místní speciality, jako je injera (tradiční etiopský chléb) nebo káva. V Hararu je totiž patrná silná tradice kávy a město je domovem mnoha kaváren, které se pyšní světově proslulou etiopskou kávou.

Další zajímavou atrakcí v Hararu je rozsáhlá sbírka umění a artefaktů, která je umístěna v Hararském národním muzeu. Toto muzeum nabízí návštěvníkům příležitost seznámit se s bohatou kulturní historií města a země.

Nejvíce významnou památkou však je Hararská mešita Jámeh a UNESCO ji prohlásilo za světové dědictví. Tato mešita pochází z 16. století a je jednou z nejstarších v Etiopii. Jedinečným rysem této mešity jsou 99 dřevěných sloupů, které byly vyřezány ručně a zdobí jejich vnitřek.

Cestou zpět z Walled City of Harar můžete navštívit také Hararské vězení, které je známé svou neobvyklou praxí sdílení vězeňských cel. Tento zvláštní systém umožňuje vězňům společně s rodinami žít v jedné cele, což je v kontrastu s vězeňskými systémy v jiných částech světa. Tato praxe je součástí tradice jednoty a solidarity, která je v Hararu velmi silná.

Celkově lze říci, že návštěva Etiopie Walled City of Harar je jedinečným zážitkem, který vás zavede do minulosti a přiblíží vám tamější vzrušující kulturu a tradice. Pokud jste milovníkem historie a dobrodružství, rozhodně neváhejte toto místo zařadit na svůj seznam cestovních cílů. Výlet do Hararu vám poskytne unikátní pohled na etiopské dědictví a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Walled City of Harar


1. Co je Walled City of Harar?

Odpověď: Walled City of Harar je historický opevněný městský komplex v Etiopii, který se nachází v regionu Harari. Jedná se o jedno z nejstarších a nejlépe zachovaných muslimských měst v Africe.

2. Jak se tam dostat?

Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Hararu, je letecky z Addis Abeby. Cesta trvá asi hodinu. Po příletu do Hararu můžete použít místní dopravu, jako je tuk-tuk nebo motorka, abyste se dostali do opevněného města.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Walled City of Harar?

Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Walled City of Harar je od listopadu do února, kdy tam panuje mírné podnebí. V této době se také konají tradiční rituály a slavnosti, které jsou jedinečné pro region Harari.

4. Je bezpečné cestovat do Etiopie?

Odpověď: Etiopie je relativně bezpečná země, ale stejně jako všude jinde na světě, může docházet ke zločinu. Doporučuje se být opatrný v nebezpečných oblastech a dodržovat místní zvyklosti a tradice.

5. Co mohu vidět v Walled City of Harar?

Odpověď: Walled City of Harar je plná malebných uliček, starobylých budov a historických památek. Můžete navštívit Harari National Museum, Kouros Jinjero – tradiční obchod se suvenýry, kde si můžete koupit místní umělecké řemeslo a mnoho dalších zajímavých míst.

6. Jaké jsou turistické aktivity v Walled City of Harar?

Odpověď: Turistické aktivity v Walled City of Harar zahrnují návštěvu tradičních trhů, prohlídku historických památek a muzeí, jakými jsou například Harari National Museum a Women's Center and Museum at Wereda Department of Culture. Můžete také navštívit místní kavárny, aby jste ochutnali místní specialit, jako je káva a qat (listy rostliny, které konzumují lidé v Etiopii a Jemenu).


Počasí Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je země, která skrývá mnoho krás a zajímavostí. Jedno z těchto míst, které stojí za návštěvu, je tzv. Walled City of Harar, což je historické město nacházející se východně od etiopského hlavního města Addis Abeby. Kromě své bohaté historie je toto místo také známé pro své specifické počasí.

Harar se nachází v horách, což ovlivňuje místní klima. Město se nachází ve výšce přibližně 1850 metrů nad mořem, což má vliv na teploty. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 20 °C, což je relativně mírné a příjemné počasí.

Jedinou změnou počasí ve Walled City of Harar je rozdíl mezi suchým a deštivým obdobím. Suché období trvá od listopadu do února a je to nejvhodnější doba k návštěvě města, pokud chcete vyhnout se dešťům. Během tohoto období mohou teploty stoupat až k 30 °C, avšak v noci se mohou snížit až na 10 °C. Suché počasí je ideální pro procházky po městě a poznávání jeho jedinečnosti.

Na druhou stranu, deštivé období začíná v březnu a trvá až do října. Během těchto měsíců může pršet až 10 dní v měsíci. Teploty během deštivého období se mírně snižují a pohybují se okolo 15-20 °C. Pokud se připravujete na návštěvu během deštivého období, nezapomeňte si vzít deštník nebo pláštěnku, abyste se uchránili před případnými přeháňkami.

Harar je také známý pro své mlhy, které se často vyskytují v okolí města. Mlhy vytvářejí tajemnou atmosféru a dávají Walled City of Harar zvláštní kouzlo. Pokud si přijdete na prohlídku města za mlhavého počasí, budete se cítit jako ve filmu a zažijete nezapomenutelné zážitky.

Celkově vzato, počasí ve Walled City of Harar je poměrně stabilní a příjemné po celý rok. Ať už se rozhodnete navštívit město během suchého nebo deštivého období, máte zaručeno, že se vám zde bude líbit. Kombinace historického a kulturního bohatství s jedinečnou atmosférou tohoto místa je nezapomenutelná.


Letenka Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je fascinující země plná historie a kultury. Jedním z nejzajímavějších a málo známých turistických atrakcí v této africké zemi je Walled City of Harar, neboli opevněné město Harar. Toto město je skutečným pokladem, který se nachází východně od hlavního města Addis Abeba a bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Harar je jedno z nejstarších osídlení v Etiopii, sahající až do 7. století. Jeho unikátnost spočívá ve starobylé hradbě, která obklopuje celé město. Hradba, která má délku přibližně 5 km, byla postavena v 16. století a od té doby slouží jako ochranný prvek a symbol Hararu.

Když se procházíte úzkými uličkami tohoto malého opevněného města, přenáší vás to do jiného času. Harar je známý svou rozmanitostí etnických a náboženských skupin, které zde žijí harmonicky spolu - muslimové, křesťané a židé. Jiným fascinujícím rysem města je jeho obrovská populace koček. Harar je totiž známý jako "město koček" a tyto zvířata jsou ve městě svatá.

Město Harar nabízí návštěvníkům jedinečnou kulturu, zkostnatělou v tradičních domech a historických památkách. Můžete navštívit Harari Národní kulturní centrum, kde se dozvíte více o historii a kultuře města, nebo navštívit tradiční trhy, kde se prodává místní craftsmanship a exotické koření.

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí pro turisty je návštěva House of Rimbaud. Toto muzeum je věnováno slavnému francouzskému básníkovi Arthuru Rimbaudovi, který pobýval v Hararu v roce 1880. Zde si můžete prohlédnout kolekci jeho prací a dozvědět se více o jeho pobytu v Etiopii.

Návštěva Hararu je také o kulturním zážitku v podobě tradičního jídla. Můžete ochutnat místní speciality, jako je injera (tradiční etiopský chléb), kitfo (pikantní maso) nebo buna (etioopská káva). Místní káva je jedna z nejlepších na světě a ritualistické přípravy a podávání kávy jsou nezapomenutelným zážitkem.

Cestování do Etiopie není lehký úkol, ale letenky do Hararu jsou k dispozici. Jednou z nejlepších možností je letět přes hlavní letiště v Addis Abeba a odtud pokračovat do Hararu interním letem. Harar si však zaslouží vaši pozornost a úsilí. Je to zcela odlišný svět, kde se mísí historie, kultura a nádherná architektura.

Jestliže toužíte po unikátním kulturním zážitku a kráse, která nebyla dokázána moderním vlivem, Walled City of Harar je pro vás ideální destinací. Připravte si fotoaparát, abyste zachytili krásu a atmosféru tohoto kouzelného místa a připravte se na nezapomenutelné dobrodružství v srdci Etiopie.


Dovolená Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je fascinující země s bohatou historií a kulturou. Jedno z míst, které stojí za návštěvu, je město Harar - starobylé opevněné město, které je jedním z nejvýznamnějších dědictví UNESCO v Etiopii.

Harar, nacházející se ve východní části země, je známé jako "Staré město" nebo "Walled City". Město je obklopeno vysokými kamennými zdmi, které byly postaveny ke konci 16. století a sloužily jako obrana proti nepřátelům. Této unikátní architektuře a historické hodnotě se dostalo ocenění na seznamu světového dědictví UNESCO v roce 2006.

Ve Walled City najdete 82 mešit, což je poměrně velké číslo vzhledem k jeho malé velikosti. Harar je historicky považován za jedno z hlavních center islámu východní Afriky a je stále hojně navštěvován hřbitovními poutníky. Mezi nejznámější mešity v Hararu patří Abadir, která je zasvěcena sufíského učiteli a je jednou z nejposvátnějších v Etiopii.

Dále tu najdete také Hararův dům, který je muzeem a znázorňuje tradiční životní styl a kulturu místních obyvatel. Turisté mohou navštívit toto muzeum a nést se do dávných dob, kdy Harar sloužil jako středisko obchodu a kultury.

Mezi další zajímavosti patří také Hararova tržnice, kde můžete zakoupit tradiční etiopské zboží a suvenýry. Harar je známý také pro svou kávu a sena - místní speciální kávu, která je jedinečná díky své chuti a aroma.

Ale Harar není jen o historii a kultuře, město nabízí také nádherné výhledy na okolní krajinu. Mnoho turistů se vypraví na procházku po hradbách města, kde si mohou vychutnat panoramatické výhledy na město a okolní oblasti.

V posledních letech se zájem o Harar jako turistickou destinaci zvýšil, avšak zatím stále zůstává relativně neodhalené a autentické. Navíc Etiopie jako země má obrovský potenciál pro turismus, takže návštěva Hararu by mohla být součástí širšího objevování této úchvatné země.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství, historii a jedinečný kulturní zážitek, je Etiopie Walled City of Harar ideálním místem pro dovolenou. Navštivte toto starobylé město a ponořte se do jeho jedinečné atmosféry a toto opulentní odraz historie.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky