Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Filipíny Tubbataha Reefs Natural Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Tubbataha Reefs Natural Park


N: Co je Tubbataha Reefs Natural Park?
O: Tubbataha Reefs Natural Park je chráněné území nacházející se v západním Pacifiku, na Filipínách. Je to jedno z nejbohatších a nejrozmanitějších korálových útesů na světě.

N: Jak se dostat do Tubbataha Reefs Natural Park?
O: Pro přístup do Tubbataha Reefs Natural Park se vyplatí navštívit přístav v městě Puerto Princesa. Odtud budete moci vyrazit na národní park loďkou.

N: Jaká fauna a flora se ve Tubbataha Reefs Natural Park vyskytuje?
O: V Tubbataha Reefs Natural Park žije nespočet druhů korálů, ryb, želv, a mnoha jiných zvířat. Můžete zde vidět také delfíny, kytovce a další mořské savce.

N: Může člověk v Tubbataha Reefs Natural Park potápět?
O: Ano, je možné se v Tubbataha Reefs Natural Park potápět. Je nutné ale dodržovat přísná pravidla, aby bylo chráněné území co nejméně narušeno.

N: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Tubbataha Reefs Natural Park?
O: Nejlepší doba pro návštěvu Tubbataha Reefs Natural Parku je od března do června. V tomto období je zde ideální klima a podmínky pro pozorování mořského života jsou nejlepší.


Letenka Filipíny Tubbataha Reefs Natural Park


Filipíny Tubbataha Reefs Natural Park: Skvost pod vodou

Filipíny jsou známé svou nádhernou přírodou a malebnými destinacemi. Jednou z nejvíce fascinujících lokalit je Tubbataha Reefs Natural Park. Tento park se nachází na ostrovech Sulu a Palawan v jihozápadním Filipínském souostroví. Je to také jedno z největších korálových útesů na světě a jeho význam je tak velký, že byl dokonce zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Tubbataha Reefs Natural Park se rozkládá na ploše více než 97000 hektarů a zahrnuje dvě atolové útesy nazvané North Atoll a South Atoll. Obě atoly jsou obklopeny průzračnými vodami a jejich podvodní biodiverzita je prostě ohromující. Tato oblast je domovem více než 600 druhů korálů, 360 druhů ryb, 11 druhů delfínů a velkého množství vzácných živočichů, jako jsou například mořští želvy, žraloci nebo manty. V těchto vodách se také často objevují hrající se delfíni a velryby.

Pro milovníky potápění a šnorchlování je Tubbataha Reefs Natural Park opravdu rájem. Pod hladinou vás čeká spektrum barvitého korálového života a ryb. Potápěči mají také jedinečnou možnost spatřit obřího mantu v jejich přirozeném prostředí a pozorovat ohromující různorodost podmořské fauny a flóry. Kromě toho jsou také k dispozici potápěčské kurzy pro ty, kteří chtějí objevovat tyto neuvěřitelné vody.

Tubbataha také slouží jako útočiště pro hnízdění mnoha vzácných druhů ptáků. V oblasti se nachází více než 100 druhů, včetně hnízdících a migrujících ptáků. Mezi nejznámější patří Lejskovec hnědý, který je také jedním z logů Tubbatahy.

Zároveň je v této oblasti zakázáno rybolov či jakékoli jiné vykořisťování přírodního bohatství. To je jedním z klíčových důvodů, proč je Tubbataha tak unikátní a ekosystém zde prosperuje. Pečlivá ochrana parku a přísná pravidla návštěvníkům také umožňují uchovávat jeho přirozenou krásu pro budoucí generace.

Návštěva Tubbataha Reefs Natural Park je jedinečným zážitkem, který nabízí příležitost vidět přírodu v jejím nejpůsobivějším stavu. Tato fantastická lokalita je dokonalým místem pro dovolenou plnou dobrodružství a objevování. Jestliže se cítíte být v harmonii s přírodou, Tubbataha by neměla chybět na vašem seznamu must-see destinací při návštěvě Filipín.


Počasí Filipíny Tubbataha Reefs Natural Park


Filipíny jsou známé svým nepředvídatelným počasím a Tubbataha Reefs Natural Park není výjimkou. Tato národní přírodní rezervace, nacházející se v Sulujském moři, je jedním z nejkrásnějších a nejrozmanitějších korálových útesů na světě. Nicméně, při plánování návštěvy tohoto úchvatného místa je důležité vzít v úvahu i počasí.

Filipíny jsou tropickou zemí, což znamená, že zde existují pouze dvě sezóny - suchá a deštivá. Sušší období začíná v listopadu a trvá až do května. Toto je také nejlepší čas pro turisty návštěvou Tubbataha Reefs Natural Park. V těchto měsících je moře klidnější a viditelnost pod vodou je lepší, což umožňuje úžasný pohled na živou korálovou faunu a flóru. Teploty se pohybují okolo 25-30 °C, což je ideální pro potápění a šnorchlování.

Na druhou stranu, deštivá sezóna na Filipínách trvá od června do října. V tomto období jsou časté monzunové deště, které mohou mít vliv na podmínky v moři. Viditelnost pod vodou bude horší a moře může být bouřlivější, což může omezit aktivitu potápění či šnorchlování. Je také možné, že některé části parku budou uzavřeny z důvodu silných vln a bouřek.

Pokud plánujete návštěvu Tubbataha Reefs Natural Park v deštivé sezóně, je velmi důležité sledovat předpověď počasí a konzultovat s místními profesionálními potápěči. Důrazně se doporučuje, abyste se vyhnuli cestě do parku během silných dešťových bouří a nebezpečných podmínek pro potápění.

I přes nepředvídatelné počasí je návštěva Tubbataha Reefs Natural Park vždy hodná úsilí a času. Tento úchvatný přírodní park je domovem neuvěřitelného množství mořských živočichů, včetně korálů, rejnoků, rejnoků a mnoha dalších druhů. Nejlepší čas pro návštěvu až do května, kdy je moře klidné a viditelnost je nejlepší. Buďte však připraveni na možné změny počasí a respektujte pokyny místních průvodců.

Tubbataha Reefs Natural Park je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejdůležitějších přírodních parků na Filipínách. Přestože počasí může být nepředvídatelné, málokdo lituje návštěvy tohoto úchvatného místa.


Ubytování Filipíny Tubbataha Reefs Natural Park


Filipíny jsou známé svou nádhernou přírodou a úchvatnými vodními scenériemi. Jedním z nejvýznamnějších přírodních pokladů této země je Tubbataha Reefs Natural Park. Tento park se nachází v Sulu moři, vzdáleném asi 150 kilometrů od města Puerto Princesa na ostrově Palawan. Tubbataha Reefs Natural Park je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je považován za jeden z nejlepších míst pro potápění na světě.

Ubytování v Tubbataha Reefs Natural Park je poměrně omezené, ale návštěvníci mají několik možností. Nejběžnějším způsobem ubytování je život na palubě lodí. Existuje několik lodních společností, které nabízejí potápěčské safari, kde můžete trávit noci na palubě a den strávit prozkoumáváním podvodních korálových útesů. Tyto lodě jsou vybaveny veškerým potřebným vybavením pro potápění, včetně výstroje a instruktorů. Pro ty, kteří nemají potápěčskou licenci, jsou také k dispozici kurzy pro začátečníky.

Další možností ubytování je v místě Puerto Princesa, kde některé hotely nabízejí exkurze do Tubbataha Reefs Natural Park. Tyto výlety obvykle zahrnují přepravu lodí a možnost kempování na ostrovech v parku. Kempování v Tubbataha Reefs Natural Park je však povoleno pouze v konkrétních oblastech a musí být povolení předem.

Kromě potápění a šnorchlování nabízí Tubbataha Reefs Natural Park také skvělé možnosti pro pozorování divokého života. Park je domovem mnoha druhů mořských živočichů, včetně různých druhů korálů, rejnoků, žraloků, delfínů a želv. Existuje zde také několik vzácných druhů ptáků, které se hnízdí na ostrovech v parku.

Aby bylo možné navštívit Tubbataha Reefs Natural Park, je nutné získat povolení od místní správy parku. Je důležité plánovat návštěvu dopředu, protože počet návštěvníků je omezený a park je obvykle uzavřen během období rozmnožování mořských živočichů.

Výlet do Tubbataha Reefs Natural Park je nezapomenutelným zážitkem pro milovníky přírody a potápění. Tento přírodní park je skutečným rájem pro potápěče a nabízí úžasné příležitosti k objevování korálových útesů a mořského života. Ubytování je zajištěno prostřednictvím potápěčských lodí nebo výletů z Puerto Princesa. Bez ohledu na způsob ubytování si můžete být jisti, že vaše cesta do Tubbataha Reefs Natural Park bude nezapomenutelná.


Dovolená Filipíny Tubbataha Reefs Natural Park


Tubbataha Reefs Natural Park na Filipínách je jedním z nejkrásnějších míst na světě, které stojí za návštěvu během své dovolené. Tato národní přírodní rezervace je umístěna ve vodách severozápadně od ostrova Palawan a je jedním z nejvýznamnějších korálových útesů na světě. Tubbataha Reefs Natural Park byla vyhlášena za národní přírodní park v roce 1988 a v roce 1993 byla zanesena na seznam světového dědictví UNESCO.

Park prezentuje nádhernou rozmanitost korálových útesů, tropických ryb, rybářských druhů a dalších mořských obyvatel. Na území parku se nachází více než 600 druhů korálů a 360 druhů ryb. Návštěvníci se mohou těšit na pozorování žraloků velkých, mant, albatrosů, různých druhů rejnoků a mnoha dalších podmořských tvorů.

Tubbataha Reefs Natural Park je známá svými úžasnými potápěčskými lokalitami, které přitahují milovníky potápění z celého světa. Je zde přítomno více než 100 vynikajících potápěčských lokalit, které nabízí jedinečný zážitek z potápění v nejzachovalejších a nejbohatších korálových útesech na světě. Návštěvníci potápěním mohou objevovat strmé stěny, tunely, korálové zahrady a úchvatné podvodní scenérie.

Turisté mohou navštívit Tubbataha pouze během období, kdy je park otevřen pro veřejnost, což je obvykle od března do června. Kvůli zachování a ochraně tohoto unikátního ekosystému je počet návštěvníků velmi omezený a je vyžadováno povolení od parkové správy.

Kromě potápění je možné se také věnovat šnorchlování, plavbě na lodi a pozorování velryb a delfínů, kteří občas míjejí park v průběhu roku.

Večery strávené na ostrovech v rezervaci mohou být opravdu kouzelné. Návštěvníci si mohou užít pozorování hvězd, relaxaci na pláži a vychutnat si typickou filipínskou kuchyni připravenou z čerstvých mořských plodů. Existuje také možnost strávit noc na lodích, které nabízejí ubytování a poskytují skvělou možnost užívat si úžasného nočního nebe.

Tubbataha Reefs Natural Park představuje nejen jeden z nejkrásnějších kousků přírody na Filipínách, ale i na celém světě. Jeho biodiverzita a podvodní scenerie jsou něčím neuvěřitelným a zážitek z potápění v tomto parku zůstává nezapomenutelný po celý život. Pokud plánujete svou dovolenou na Filipínách, rozhodně nezapomeňte zahrnout Tubbataha Reefs Natural Park na svůj seznam míst, která byste chtěli navštívit.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky