Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Finsko Turku

Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Turku


1) Jak se dostat z letiště do centra Turku?
Odpověď: Nejlepší možností je použití městského autobusu č. 1 nebo 90, které jezdí pravidelně z letiště do centra. Dále je možné využít taxislužbu.

2) Které památky stojí za návštěvu v Turku?
Odpověď: Mezi nejvýznamnější patří hrad Turku, katedrála sv. Marie či muzeum Aboa Vetus & Ars Nova.

3) Co je typický finský pokrm?
Odpověď: Jeden z nejoblíbenějších finských pokrmů je rybí polévka z lososa nebo síry.

4) Jde v Turku dobře poznat místní životní styl?
Odpověď: Ano, mnoho místních akcí, festivalů a trhů je organizováno v centru města, kde je možné poznat místní kuchyni a zvyklosti.

5) Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se pohybovat v Turku?
Odpověď: Městská hromadná doprava je velmi dobře rozvinutá a nabízí pravidelné spoje autobusů a tramvají. Stejně tak je možné využít půjčovnu kol, lodí či člunů. Turku je také ideální pro pěší procházky.


Letenka Finsko Turku


Pokud máte v plánu navštívit Finsko a hledáte ideální destinaci, může být město Turku výbornou volbou. Turku, nacházející se na západě Finska, je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších měst země. Svým bohatým historickým dědictvím, půvabem a množstvím zajímavých aktivit láká ročně nespočet turistů.

Vítejte ve Finsku - Turku

Nejjednodušším způsobem, jak se dostat do Turku, je prostřednictvím letadla. Letiště Turku Airport (TUR) je jedním z nejvýznamnějších leteckých uzlů ve Finsku a nabízí mezinárodní lety z různých evropských měst. Pokud hledáte letenku do Turku, měli byste se obrátit na svou oblíbenou leteckou společnost a zjistit, zda nabízí lety do Turku nebo do blízkého letiště.

Po příletu do Turku lze využít veřejnou dopravu, která je vynikající. Město je dobře propojeno autobusovými a vlakovými spoji, což znamená, že se snadno dostanete do centra nebo do libovolné části města. Turku je také známý svým cyklistickým infrastrukturou, a tak si můžete půjčit kolo a prozkoumávat město rychleji a příjemněji.

Historie a kultura Turku

Jednou z nejzajímavějších aspektů Turku je jeho bohatá historie. Město bylo založeno již v 13. století a původně sloužilo jako hlavní město Finska. Turku je plné historických památek, z nichž nejvýznamnější je Turun linna, což je starobylý hrad, který je nyní muzeem. Dalším ikonickým místem je kostel Turun tuomiokirkko, který je nejstarším kostelem ve Finsku a symbolizuje bohatou křesťanskou tradici a dědictví města.

Kromě své historie má Turku také živou kulturní scénu. Město je domovem mnoha uměleckých galerií, divadel a festivalů. Každoročně se zde koná Turun musiikkijuhlat, což je prestižní hudební festival, který přitahuje hudebníky a návštěvníky z celého světa.

Příroda a gastronomie Turku

Pokud se oddálíte od rušného centra města, objevíte nádhernou finskou přírodu. Turku je obklopeno malebnými ostrovy a krásnými plážemi, které lákají návštěvníky k venkovním aktivitám, jako je plavání, rybaření a procházky. Kromě toho je Turku také východiskovým bodem pro krásnou skupinu ostrovů s názvem Alandské ostrovy, které jsou oblíbenou destinací mezi milovníky víkendových výletů.

Pokud jde o gastronomii, Turku nabízí široký výběr finských a mezinárodních restaurací, které uspokojí každého gurmána. Místní kuchyně je známá pro své čerstvé mořské plody, divokou zvěř a tradiční finské pokrmy, jako je karjalanpiirakka (plněný placka) a lohikeitto (lososová polévka). Doporučuji vyzkoušet také tradiční finskou saunu, která je velmi populární v této oblasti.

Turku je tedy fascinujícím městem, které kombinuje bohaté historické dědictví, kulturní scénu, nádhernou přírodu a gastronomické dobrodružství. Pokud hledáte unikátní a pestrou dovolenou, let do Turku je pro vás tou pravou volbou.


Dovolená Finsko Turku


Turku, perla Finska - ideální destinace pro nezapomenutelnou dovolenou

Finsko, země tisíců jezer a překrásné přírody, je oblíbenou destinací pro milovníky outdoorových aktivit a klidného odpočinku. Jedním z nejoblíbenějších měst, které stojí za návštěvu, je Turku, hlavní město provincie Varsinais-Suomi.

Turku, s bohatou historií sahající až do středověkých dob, nabízí návštěvníkům širokou škálu zajímavých míst k prozkoumání. Jedním z nejvýznamnějších je Turun linna, hrad pocházející ze 13. století. Tento impozantní hrad je otevřený veřejnosti a nabízí procházky po jeho historických místnostech, jakož i fascinující expozici zobrazující život v Turku v průběhu staletí.

Další z nejznámějších památek v Turku je dómský chrám Turun tuomiokirkko, nejstarší stále funkční katedrála ve Finsku. Návštěvníci se mohou vydat na prohlídku této nádherné stavby a podívat se na vyhlášené varhany, které jsou jedinečným klenotem chrámu.

Turku také nabízí mnoho muzeí, která představují bohatou historii a kulturu města. Mezi nejzajímavější patří Muzeum dějin Turku, které se zaměřuje na historii města od středověku až po současnost, a Muzeum vlnění, které představuje historii finského filmu a televizního průmyslu.

Pro milovníky přírody je Turku ideálním místem ke zkoumání finského venkova. Procházkou kolem řeky Aurajoki, která protéká městem, si můžete vychutnat krásnou panoramatickou krajinu a zároveň se projít centrem města s jeho malebnými uličkami a tradičními finskými domky. Turku je také výchozím bodem pro výlety do archipelagu, sestávajícího z tisíců ostrovů. Tato oblast je doslova rájem pro milovníky vodních sportů, jako je kajakování, rybaření a plavání.

Pokud jde o dovolenou Finsko Turku, není třeba se bát o ubytování a stravování. Město nabízí širokou škálu hotelů od luxusních až po levné, v kterých si mohou turisté odpočinout po dni plném aktivit. Co se týká stravování, Turku je domovem mnoha restaurací nabízejících tradiční finskou kuchyni, jako jsou ryby (například losos), smažené sledi nebo karbonátky z jeleního masa.

Turku je město, které nabízí mnoho zážitků pro každého. Bez ohledu na to, zda jste historický nadšenec, přírodovědec či milovník kultury, Turku vám poskytne mnoho možností k objevování a odpočinku. Věřím, že dovolená ve Finsku, konkrétně v Turku, bude nezapomenutelným zážitkem.


Ubytování Finsko Turku


Turku je největším městem Finska západně od Helsinek a nachází se na pobřeží Botnického zálivu. Toto historické město je cílem mnoha turistů, kteří sem přijíždějí za jeho půvabnou atmosférou, malebnými uličkami a také kvůli množství různých kulturních akcí. Pokud se chystáte navštívit Turku, měli byste vzít v úvahu i nabídku ubytování. Jak se v Turku ubytovat?

Existuje mnoho typů ubytování, ze kterých si můžete vybírat při plánování své cesty. První možností je hotelové ubytování. Turku nabízí mnoho hotelů různých cenových kategorií a velikostí. Pokud hledáte luxusní ubytování, mezi nejlepší patří například Hotel Radisson Blu Marina Palace nebo Hotel Radisson Blu Atria Turku. Tyto hotely mají nejen skvělé ubytování, ale také skvělé restaurace a bary.

Pro ty, kteří hledají cenově dostupnější ubytování, jsou na výběr i menší hotely nebo hostely. Hostels in Turku je jedním z nich a nabízí velmi pěkné pokoje a společné sociální prostory. Ubytování v hostelu je skvělou volbou pro ty cestovatele, kteří hledají cenově přijatelné řešení.

Další možností jsou apartmány. Turku nabízí velký výběr apartmánů, z nichž některé nabízejí plně vybavenou kuchyni, což je skvělá volba pro ty, kteří si rádi sami vaří.

Pro ty, kteří hledají přírodní krásu a klid, jsou ideální chaty a rekreační domky kolem města. Tyto chalupy jsou velkou výhodou pro ty, kteří chtějí být v blízkosti přírody a mají rádi horské túry nebo cyklistiku. Tyto chaty mají obvykle plně vybavenou kuchyni a koupelnu, což se může hodit pro rodiny s dětmi.

Poslední možností je AirBnB, které nabízí velký výběr ubytování, z nichž mnoho je v blízkosti centra města. Slečna Päivi, která má několik ubytovatelů v centru, také nabízí chaty u moře.

Jak vidíte, výběr ubytování v Turku je velký, a proto můžete v něm vybírat podle vašich potřeb a představ. Vaše cesta do tohoto půvabného města bude plná zážitků a nezapomenutelných momentů.


Počasí Finsko Turku


Turku je druhé největší město Finska a nejstarší město země. Nachází se několik kilometrů od ústí řeky Aura do Baltského moře a má silnou námořní tradici. Turku má také jedno z nejteplejších a nejslunnějších klimat ve Finsku.

V létě se průměrné teploty pohybují mezi 20-25 stupni Celsia. Kromě těchto příjemných teplot se v Turku může očekávat i mnoho slunných dní, zvláště v druhé polovině června a v červenci. S celkovou délkou přibližně 18 hodin denně je proslulá jako nejdelší dny v roce. V srpnu se teploty mírně snižují a mohou se dostat na přibližně 15 stupňů Celsia.

Začátkem podzimu se teploty v Turku postupně snižují a mohou být velmi změnlivé. V říjnu a listopadu se průměrné teploty pohybují mezi 5-10 stupni Celsia. Déšť a větrné podzimní bouře nejsou v Turku neobvyklé.

V zimě můžete očekávat průměrné teploty kolem -5 stupňů Celsia. Mírné zimní měsíce v Turku se pohybují od prosince do března, avšak srážky v zimě mohou být extrémní. Díky ledové kůře na řece Aura lze v Turku během zimy vidět mnoho zimních sportů jako je například bruslení. Zima je také ideální období pro pozorování polárních září na obloze.

Na jaře se teploty zvyšují a vzduch je plný vůně kvetoucích jarních květin. První květnové dny v Turku mohou být stále chladné a deštivé, ale s příchodem květnových slavností se počasí zlepší.

Všechna roční období mají v Turku své kouzlo a počasí může být velmi proměnlivé. Nicméně, díky své poloze na pobřeží Baltského moře se můžete těšit na slunečné letní dny a úžasné zimní sporty.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky