Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Francie Aix-en-Provence

Letenka Francie Aix-en-Provence


Pokud plánujete navštívit jihovýchodní Francii, Aix-en-Provence by mohl být vaším ideálním cílem. Tento malý, ale překrásný město je známý svými malebnými uličkami, historickými památkami, uměleckými muzei a především svým slavným kulturním dědictvím.

Abyste se sem dostali, musíte zakoupit letenku do Francie, a to přímo do nedalekého letiště Marseille Provence. Toto letiště je vzdáleno přibližně 25 kilometrů od Aix-en-Provence a nabízí širokou škálu letů z celého světa.

Jakmile přistanete v letišti Marseille Provence, můžete si pronajmout auto, chytit autobus nebo využít služby taxislužby, aby se dostali do Aix-en-Provence. Cesta v autě trvá přibližně 25 minut a nabízí nádherný výhled na krajiny Provence.

Aix-en-Provence je starobylé město s bohatou historií a kulturními dědictvím. Mezi nejvýznamnější památky patří katedrála svatého Salvátora, fontána Rotunda, Arc de Triomphe a muzeum Granet. Navštivte Place des Four-Dauphins a Place des Quatre-Dauphins, odhalíte zde krásné fontány a stavby. Je také vhodné navštívit krásnou palácovou zahradu - Jardin des Quatre-Dauphins a Parc Jourdan.

V samotném centru města je plno uměleckých galerií a spousty kaváren, kde se můžete posadit a projít se po slavné Cours Mirabeau. Návštěva Aix-en-Provence by nebyla úplná bez návštěvy trhů Provence. Tyto trhy se konají denně a nabízejí návštěvníkům místní speciality, koření, potraviny, květiny a umělecké předměty.

Zkrátka, letenka do Aix-en-Provence nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Ať už se jedná o kulinářské zážitky, kulturní památky nebo jen krásné ulice a náměstí, Aix-en-Provence je místo, které stojí za to navštívit.


Ubytování Francie Aix-en-Provence


Francie je známa krásnými městy, kulturním dědictvím a překrásnou přírodou. Aix-en-Provence je jedním z těchto míst, které si turisté obvykle nenechají ujít.

Aix-en-Provence je město ležící v jihovýchodní Francii a patří mezi nejstarší města této země. Své neokázalé jméno získalo díky nádhernému prostředí, ve kterém se nachází – uprostřed Sainte Victoire hory a okolních vinic.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Aix-en-Provence, budou mít na výběr z mnoha hotelů, penzionů a apartmánů. Nabídku ubytování v tomto městě lze rozdělit na několik kategorií – od levných a jednoduchých možností pro turisty s nižším rozpočtem, až po luxusní hotely s vysokou úrovní služeb.

Pro turisty s omezeným rozpočtem je ideální volbou ubytování v jednom z levnějších hotelů nebo penzionů. Tyto možnosti ubytování se obvykle nacházejí v okrajových částech města, kde cena za nocleh začíná na 30 € až 40 € na osobu. Takovéto ubytování nenabízí luxusní služby jako jsou restaurace či bazény, ale jsou skvělou volbou pro turisty, kteří hledají pouze čisté, jednoduché a pohodlné ubytování.

Pro turisty, kteří si chtějí užít vysokou úroveň služeb, jsou k dispozici luxusní hotely a apartmány. Mnoho hotelů v Aix-en-Provence nabízí apartmány s kuchyňským koutem, ložnicemi a soukromými balkóny s pohledem na město. Tyto luxusní hotely se nacházejí obvykle v samotném srdci města. Cena za ubytování v těchto hotelech začíná na 150 € a může se vyšplhat až k 500 € za noc.

Pokud si přejete zažít opravdové Provence, můžete se ubytovat v jednom z mnoha bed and breakfast, které se nacházejí v této oblasti. Tato ubytování bývají obvykle součástí tradičních provensálských domů a nabízejí hostům nezapomenutelnou atmosféru. Navíc bývají levnější než luxusní hotely.

Pro všechny kategorie turistů je Aix-en-Provence skvělým místem pro relaxaci a odpočinek. Město nabízí mnoho kulturních a historických památek, nádhernou přírodu a mnoho možností pro nákupy a gastronomické zážitky. Bez ohledu na to, kterou možnost ubytování si zvolíte, budete určitě spokojeni s kvalitou a úrovní služeb.


Dovolená Francie Aix-en-Provence


Aix-en-Provence: Klenot jižní Francie

Jižní Francie je známá svými okouzlujícími krajinami, bohatou kulturou a slunným počasím. Mezi jedno z nejpůvabnějších měst v této oblasti patří Aix-en-Provence. Toto historické město, ležící v regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur, láká návštěvníky svou architekturou, kulturními událostmi a bohatou historií.

Aix-en-Provence je městem umělců, spisovatelů a intelektuálů. Jeho slavní obyvatelé zahrnují francouzského malíře Paula Cézanna a spisovatele Emila Zolu. Město poskytuje ideální podmínky pro inspiraci díky své jedinečné atmosféře a nádhernému okolnímu venkovu.

Jednou z hlavních atrakcí Aix-en-Provence je historické jádro města. Staré uličky poseté náměstími a kašnami vás zavedou do minulosti. Procházejte se po slavné Cours Mirabeau, elegantní bulvár se stromy, který je lemován krásnými paláci a kavárnami. Uvidíte zde také Fontaine de la Rotonde, která se stala symbolem města.

Kromě historického jádra je Aix-en-Provence známé také díky svým muzeím. Musíte navštívit Muzeum Granet, které vystavuje díla slavného místního malíře Paula Cézanna, stejně jako mnoho dalších uměleckých pokladů. Milovníci hudby by neměli vynechat Hudební festival v Aix-en-Provence, který každoročně přitahuje talentované hudebníky a operní představení.

Kromě kultury a umění nabízí Aix-en-Provence také spoustu přírodních krás. Nedaleko města se nachází národní park Sainte-Victoire, který láká milovníky turistiky a horských sportů. Udělejte si výlet a obdivujte úchvatné výhledy z vrcholu hory nebo se procházejte kolem malebných jezer a lesů.

Aix-en-Provence je také rájem pro gurmány. Region Provence je známý svou bohatou gastronomií, a toto město není výjimkou. Vyzkoušejte místní speciality, jako jsou kachní paštika s fíky, pečené ryby s citronem a bylinkami nebo slavnou provensálskou ratatouille. Užijte si sklenku místního vína a vychutnejte si autentickou atmosféru elegantních restaurací.

Pokud se chystáte na dovolenou do jižní Francie, nezapomeňte zahrnout Aix-en-Provence do svého itineráře. Toto kouzelné město vám nabídne bohatou směs kultury, krásné architektury a nádherné přírody. Užijte si své dovolené v Aix-en-Provence a zakusíte pravou francouzskou atmosféru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Aix-en-Provence


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Aix-en-Provence?

Nejlepší doba na návštěvu Aix-en-Provence je od dubna do října, kdy je počasí nejteplejší a slunečné.

2. Jak se dostat do Aix-en-Provence?

Do Aix-en-Provence se lze dostat letecky, vlakem, autobusem nebo autem.

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Aix-en-Provence?

Mezi nejlepší místa k návštěvě v Aix-en-Provence patří katedrála Saint-Sauveur, muzeum Granet, Cours Mirabeau, Cezanneova trasa, zámek La Coste a mnoho dalších.

4. Jaká je místní kuchyně v Aix-en-Provence?

Tradiční místní kuchyně v Aix-en-Provence zahrnuje rybí pokrmy, zeleninové saláty, kozí sýr, olivový olej a vína z regionu Provence.

5. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Aix-en-Provence?

Nejlepší pláže v okolí Aix-en-Provence se nacházejí v oblasti Cassis a La Ciotat. Mezi nejpopulárnější patří Plage du Bestouan, Plage du Grand Large a Plage du Mugel.


Počasí Francie Aix-en-Provence


Počasí ve francouzském městě Aix-en-Provence je obvykle velmi příjemné a slunečné. Nachází se v jihovýchodní části země, ve střední části regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur. Díky své poloze blízko Středozemního moře, může město počítat s příjemným teplým klimatem.

Letní měsíce (červenec a srpen) jsou velmi horké s průměrnými teplotami dosahujícími 30 °C až 35 °C. Někdy může teplota vystoupit nad 40 °C. Tato doba je také charakterizována extrémně nízkou vlhkostí vzduchu. Díky tomu je možné vychutnat si sluneční paprsky při procházkách po malebných uličkách starého města nebo relaxovat u venkovního bazénu.

Podzim (září a říjen) přináší mírnější počasí. Denní teploty klesají na příjemný rozsah 20 °C až 25 °C. Noční teploty jsou sice nižší, ale stále ještě příjemné, kolem 15 °C. Toto období je velmi oblíbené mezi turisty, protože nabízí ideální podmínky pro prohlídku historických památek a okolních vesnic.

Zima je v Aix-en-Provence mírná, s průměrnými denními teplotami kolem 12 °C až 15 °C. V noci teploty klesají na 5 °C až 7 °C. Město samozřejmě nezůstává nezasněžené, ale častěji zažívá deštivé období. Je vhodné si vzít s sebou teplejší oblečení a deštník.

Jaro (březen a duben) je v Aix-en-Provence velmi příjemné. Denní teploty se pohybují kolem 15 °C až 20 °C, což je ideální pro procházky po zahradách a parku Cours Mirabeau. V noci se teploty pohybují kolem 10 °C až 12 °C. Okolní krajinu lze v této době vidět v plné kráse s rozkvetlými květinami a zelenými poli.

Celkově lze říci, že počasí v Aix-en-Provence je velmi příjemné po většinu roku. Město je známé svým slunečním a teplým klimatem, které přitahuje turisty z celého světa. Bez ohledu na roční dobu je Aix-en-Provence skvělým místem k návštěvě s bohatou historií, uměním a nenapodobitelným francouzským kouzlem.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky