Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Island Reykjavík

Ubytování Island Reykjavík


Reykjavík je hlavní město Islandu a turistická atrakce, která každoročně přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa. Pokud plánujete navštívit tuto malebnou a energickou metropoli, jednou z klíčových věcí, kterou musíte zvážit, je samozřejmě ubytování.

Reykjavík nabízí širokou škálu možností ubytování, které uspokojí potřeby různých cestovatelů. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, butikovými penziony, pohodlnými apartmány a cenově dostupnými hostely. Zde je pár možností, které byste měli zvážit při hledání ubytování v Reykjavíku.

Luxusní hotely jsou ideální pro ty, kteří hledají dokonalý komfort a exkluzivitu. Reykjavík disponuje širokou nabídkou luxusních hotelů s prvotřídním servisem, moderním vybavením a krásnými výhledy na okolní krajinu. Tyto hotely mají často vlastní restaurace, wellness centra, lázně a další možnosti relaxace.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do místní kultury, jsou butikové penziony skvělou volbou. Tyto penziony se nacházejí v tradičních islanských budovách a nabízejí individuální a autentický zážitek. Obvykle mají méně pokojů, což znamená, že personál se může lépe věnovat každému hostu a poskytnout jim osobní péči.

Apartmány jsou vhodné pro ty, kteří preferují větší prostor a více soukromí. Reykjavík nabízí mnoho plně vybavených apartmánů, které mají vlastní kuchyň a obývací pokoj, což je ideální pro ty, kteří si chtějí sami vařit nebo si připravit snídani.

Pro cestovatele s omezenějším rozpočtem jsou hostely nejlepší možností. Reykjavík má několik moderních a čistých hostelů, ve kterých se můžete ubytovat za rozumnou cenu. Hostely často nabízejí sdílené pokoje a společné prostory, což je skvělý způsob, jak potkat další cestovatele a získat nové přátele.

Není pochyb o tom, že ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu ubytování, v Reykjavíku se budete cítit jako doma. Město je známé svou pohostinností a přátelskou atmosférou, což přispívá k vašemu celkovému zážitku.

Při rezervaci ubytování v Reykjavíku je důležité mít na paměti, že je populární destinací po celý rok. Je tedy vhodné rezervovat si ubytování s předstihem, aby se zabránilo stresu a případnému nedostatku volných míst.

V závěru, najít si ubytování v Reykjavíku je snadné, pokud víte, jaké možnosti máte k dispozici. Bez ohledu na váš rozpočet nebo preference, určitě najdete to pravé ubytování, které bude vašemu pobytu na Islandu přidávat na pohodlí a kvalitě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Reykjavík


1. Jak se dostat z letiště do centra Reykjavíku?
Odpověď: Nejlepší způsob je využít autobusovou linku Flybus, která jezdí pravidelně mezi letištěm a centrem města. Další možností je využít taxislužbu.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Reykjavíku?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce v Reykjavíku patří Hallgrímskirkja (nejvyšší kostel v zemi), Národní muzeum Islandu, Reykjavík Art Museum, Perlan (velký skleněný obecní sklad, který se stal turistickou atrakcí) a Harpa (moderní koncertní síň).

3. Jaké jsou oblíbené aktivity v Reykjavíku?
Odpověď: Turisté často navštěvují termální lázně, jako je například Bláa Lónið (Modrá laguna) nebo Laugardalslaug. Další oblíbenou aktivitou je procházka po Reykjavíku a objevování místních restaurací, barů a obchodů.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Reykjavík?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Reykjavíku je obvykle v létě, kdy jsou teploty příjemné a denní světlo trvá velmi dlouho. Nicméně, Island je krásným cílem i v zimě, kdy se můžete těšit na polární záři a možnost prohlídky ledovců.

5. Jaké jsou typické islandské speciality, které bychom měli ochutnat v Reykjavíku?
Odpověď: Mezi typické islandské speciality patří sejové placky, harðfiskur (surová ryba), plokkfiskur (rybí guláš), hákarl (kvašená žraločí kostka) a skyr (tradiční islandský jogurt).

6. Jaké jsou možnosti ubytování v Reykjavíku?
Odpověď: V Reykjavíku najdete mnoho hotelů, hostelů, apartmánů a penzionů různých cenových kategorií. Je dobré si rezervovat ubytování předem, zejména v hlavní turistické sezóně.

7. Jaké jsou možnosti dopravy v Reykjavíku?
Odpověď: V Reykjavíku je dostupná městská autobusová doprava, kterou provozuje společnost Strætó. Mnoho turistů si také pronajímá auto, aby měli větší flexibilitu při cestování po Islandu.

8. Jak dlouho trvá pobyt v Reykjavíku?
Odpověď: Doporučuje se strávit v Reykjavíku alespoň 2-3 dny, aby ste měli dostatek času na prohlídku města a navštívení hlavních turistických atrakcí. Samozřejmě, můžete zde zůstat i déle, pokud plánujete výlety do okolí.

9. Jaké jsou oblíbené výlety z Reykjavíku?
Odpověď: Oblíbenými výlety z Reykjavíku jsou například prohlídka Zlatého kruhu, kde se nachází Gejzír, vodopád Gullfoss a národní park Thingvellir, nebo výlet na jižní pobřeží, kde se nachází vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss, a také pláž Reynisfjara.

10. Jaké jsou možnosti stravování v Reykjavíku?
Odpověď: V Reykjavíku najdete širokou škálu restaurací, kaváren a barů nabízejících mezinárodní kuchyni, ale také tradiční islandské pokrmy. Můžete si vychutnat čerstvé mořské plody, jehněčí maso nebo veganské pokrmy.


Letenka Island Reykjavík


Letenky do Reykjavíku – objevte krásy Islandu

Island je zemí, která láká milovníky přírody, dobrodružství a unikátních zážitků. Jeho hlavním městem je Reykjavík, který není jen bránou k začátku dobrodružství na ostrově, ale samotným vrcholem cesty. Jestliže se chystáte navštívit Island, je třeba se nejprve dostat do hlavního města, a k tomu potřebujete letenku do Reykjavíku.

Cesta do Reykjavíku je snadná, jelikož město disponuje mezinárodním letištěm Keflavík, které je hlavním spojovacím bodem pro všechny návštěvníky z různých koutů světa. Díky rostoucí popularitě Islandu je také dostatek leteckých linek, které nabízejí letenky do Reykjavíku za příznivé ceny.

Reykjavík je jedinečné město plné kontrastů. S jeho malebnou polohou na pobřeží Atlantského oceánu, okolní přírodou a typickou skandinávskou architekturou si získává srdce každého návštěvníka. Mezi nejvýznamnější atrakce patří Hallgrímskirkja, ikonický kostel s impozantní věží, odkud se nabízí výhled na celé město. Dalším zajímavým místem je Lák Tjörnin – rybník uprostřed města, kde můžete zahlédnout nepřeberné množství ptactva. Kromě toho si můžete užít relaxaci v termálních lázních, ochutnat místní speciality v restauracích nebo prozkoumat živou a pestrou kulturní scénu.

Reykjavík je výchozím bodem pro mnoho úžasných výletů po Islandu. Zde můžete najmout auto a podniknout road trip po slavné Golden Circle, která zahrnuje Geysir Geothermal Area, národní park Þingvellir a vodopád Gullfoss. Další nezapomenutelnou zastávkou může být také rekreační oblast Reykjanes Peninsula, s geotermálními jezery, sopkami a ikonickou Modrou lagunou.

Díky své blízkosti Grónska a možnosti sledování polárních září je Reykjavík také populárním místem pro pozorování noční oblohy. Pokud máte štěstí, můžete zažít jedinečný zážitek sledování těchto nádherných přírodních jevů.

Pokud plánujete cestu do Islandu a Reykjavíku, nezapomeňte si zajistit letenku s dostatečným předstihem. Mnoho aerolinek nabízí přímé lety do Reykjavíku z různých evropských i severoamerických destinací. Letenky do Reykjavíku můžete rezervovat online či prostřednictvím cestovních kanceláří, které nabízejí různé balíčky a zájezdy.

Reykjavík je nesmírně atraktivním cílem pro všechny, kteří touží po jedinečném dobrodružství mezi ledovci, sopkami a termálními prameny. Takže pokud se chystáte na Island, nezapomeňte si zajistit letenku do Reykjavíku a vydejte se na nezapomenutelnou cestu za dobrodružstvím.


Dovolená Island Reykjavík


Reykjavík je hlavním a největším městem Islandu. Nachází se na jihozápadním pobřeží ostrova a je oblíbeným turistickým cílem pro milovníky přírody i historie. Jeho jedinečné poloze a bohaté kultuře dodávají Reykjavíku zvláštní kouzlo, které přitahuje návštěvníky z celého světa.

Dovolená v Reykjavíku nabízí pestrou paletu zážitků a aktivit. Jednou z hlavních předností tohoto města je jeho přírodní krása. Okolí Reykjavíku je plné malebných scenérií, které se rozprostírají na kilometrech pláží, fjordů a sopečných polí. Turisté mohou využít různé výlety a prohlídky, které je provedou krásami této úchvatné země.

Jednou z nejznámějších atrakcí v Reykjavíku je Modrá laguna. Tato geotermální lázeň je obklopena okouzlujícím prostředím sopek a nabízí relaxaci ve vyhřátých minerálních pramenech. Navštěvování Modré laguny je skvělým způsobem, jak si odpočinout a prožít jedinečný a uvolňující zážitek.

Dalším turistickým magnetem je čtvrť přístavu, která se nachází v samém srdci Reykjavíku. Zde mohou návštěvníci ochutnat čerstvé ryby ve slavné rybí tržnici, nakoupit suvenýry a procházet se podél malebné pobřežní promenády. Při procházce historickými uličkami si turisté mohou také prohlédnout ikonickou neogotickou katedrálu zvanou Dóm. Ve večerních hodinách je oblast přístavu živá díky místním restauracím, kavárnám a nočnímu životu.

Kromě přírodních a historických uměleckých skvostů nabízí Reykjavík také bohatý kulturní život. Město je plné uměleckých galerií, muzeí a divadel, které prezentují díla místních i světových umělců. Islanďané jsou známí svou láskou k literatuře, a proto je v Reykjavíku mnoho knihkupectví a knihovny, kde si můžete přečíst místní literaturu a objevit nové příběhy.

Jídlo hraje důležitou roli v kultuře Reykjavíku. Město je známé svou lahodnou rybou, která zde přichází přímo z oceánu. Nechybí ani tradiční islandské speciality, jako je fermentované krtek, který je pro místní kuchyni typický. V Reykjavíku najdete také různé mezinárodní restaurace, které nabízejí širokou škálu chutí.

Dovolená v Reykjavíku je jedinečným zážitkem, který nabízí kombinaci úchvatné přírody, bohaté kultury a pohostinnosti místních obyvatel. Tento ostrov v severním Atlantiku je skalním domovem neobyčejných zážitků a památek, které budou v paměti turistů na dlouhou dobu.


Počasí Island Reykjavík


Reykjavík, hlavní město Islandu, se nachází na jihozápadním pobřeží a je známé svou krásou a pestrostí. Jednou z charakteristických vlastností tohoto města je jeho proměnlivé počasí, které může být překvapivé i pro místní obyvatele.

Islandské klima je ovlivněno blízkostí polárních oblastí a Golfského proudu, což vytváří jedinečné povětrnostní podmínky. Reykjavík zažívá nepředvídatelné výkyvy počasí během všech čtyř ročních období.

Letní měsíce v Reykjavíku jsou relativně chladné s průměrnou teplotou kolem 10-15°C. Bylo by vhodné si zabalit do svých cestovních tašek i teplejší oblečení, protože teploty mohou v noci klesnout na 5°C. Deštivé počasí je běžné, ale když se slunce objeví, můžete se těšit na krásné a živé zelené krajiny.

Podzim v Reykjavíku je často větrný a deštivý. Teploty začínají klesat a první sníh může napadnout už v říjnu. Průměrné teploty se pohybují mezi 5-10°C. I přesto, že jsou dny kratší, podzim nabízí nádherné barvy na listí a jedinečné atmosféry.

Zima na Islandu je známá svými drsnými podmínkami. Teploty klesají pod bod mrazu a sníh je na denním pořádku. Průměrné teploty v lednu a únoru se pohybují kolem -1 až -3°C, ale mohou výrazněji klesnout, zejména v noci. I když jsou dny krátké, můžete si vychutnat krásné polární záře, která obarvuje noční oblohu.

Jaro v Reykjavíku může být nepředvídatelné a proměnlivé. Teploty začínají stoupat, ale chladné větry a příležitostné deště mohou ještě přetrvávat. Objevil se již slibný náznak jara, když se začínají rozkvétat první květiny.

Reykjavík má své vlastní kouzlo v každém ročním období, ať už se jedná o letní půlnoc či zimní polární záři. Před cestou do Reykjavíku je nejlepší být připravený na jakékoliv změny počasí a zahrnout do svého zavazadla teplé i voděodolné oblečení. Navíc byste měli být připraveni na krásné přírodní scenérie a unikátní atmosféru, kterou Reykjavík nabízí.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky