Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary

Počasí Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana je země nacházející se na západním pobřeží Afriky. Je známa svou bohatou kulturou, přírodními rezervacemi a také zajímavým počasím. V tomto článku se zaměříme na počasí v oblasti Tafi Atome Monkey Sanctuary.

Tafi Atome Monkey Sanctuary je chráněná oblast nacházející se ve východní části Ghany. Jedná se o malebnou oblast s hojným výskytem opic a přírodní krásou. Klimatické podmínky zde jsou poměrně stabilní a ovlivněny tropickým monzunovým podnebím.

Město Tafi Atome se nachází v nadmořské výšce přibližně 180 metrů nad mořem. V tomto regionu je teplota obvykle mírná a pohybuje se mezi 20-30 °C po celý rok. Nejvyšší teploty se zde očekávají v březnu a dubnu, kdy mohou dosáhnout až 35 °C. Nejchladnější období je pak od listopadu do února, kdy se teploty pohybují kolem 20 °C.

V Tafi Atome Monkey Sanctuary a jeho okolí je možné zaznamenat dvě hlavní roční období - suché a deštivé. Suché období začíná v listopadu a končí v dubnu. Toto období je charakterizováno minimálním množstvím srážek a je ideální pro turisty, kteří si chtějí užít slunečné a suché počasí.

Deštivé období přichází mezi květnem a říjnem a je charakteristické občasnými, ale silnými dešti. Během tohoto období je ve vegetaci hojně zastoupená zeleň a příroda prokvétá. Turisté mohou zažít krásné scenérie a oplývat jedinečnými zážitky.

Je třeba poznamenat, že i během deštivého období srážky nejsou konstantní a nebrání turistům v cestování a prozkoumávání této krásné oblasti. Nicméně, doporučuje se, aby turisté měli vždy s sebou deštník nebo pláštěnku, protože překvapivé přeháňky jsou zcela běžné.

Celkově lze říci, že Tafi Atome Monkey Sanctuary je atraktivní destinací pro milovníky přírody a zvířat. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit během suchého období nebo během deštivého období, jedna věc je jistá - Tafi Atome Monkey Sanctuary vždy nabídne návštěvníkům nezapomenutelný zážitek v rámci unikátní přírody a zajímavého počasí.


Dovolená Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Dovolená v Ghaně může být velmi dobrodružná a zajímavá. Jedním z nejvíce oblíbených míst k návštěvě je Tafi Atome Monkey Sanctuary.

Tato rezervace se nachází v regionu Volta v jižní Ghaně. Místem dominují tropické deštné lesy a mokřady, které poskytují útočiště pro více než 230 druhů ptáků a 60 druhů zvířat a plazů. Avšak nejvíce zajímavé jsou opice.

Rezervace byla vytvořena v roce 1996, aby pomohla zachránit a chránit populace červených ploskonosých opic. Tyto opice jsou považovány za posvátné v Togové a Ghaně, takže jsou chráněny zákony. Respekt k posvátným opicím se zřejmě  projeví v tom, že se zde nekecají, a od samovolného krmení se doslovně řítí dál. Vstup do prostoru opic se vstupným poplatkem, který slouží k financování péče o tyto zvířata a správu oblasti.

Jakmile dorazíte do rezervace, budete přivítáni průvodcem, který vám řekne něco o historii a životě opic v této oblasti. Poté procházíte tropickým deštným lesem v doprovodu průvodce. Během cesty si můžete všimnout, jak opice skáčou ze stromu na strom, hledají potravu a věnují pozornost svým mláďatům. Je důležité poznamenat, že se nemůžete dotknout ani krmit opice, aby se předešlo zbytečným stresům a riziku záchvatů stresových onemocnění.

Pokud si chcete užít více ze své cesty, můžete si vybrat z dalších aktivit v Tafi Atome Monkey Sanctuary. V blízkosti rezervace se nachází tradiční vesnice Tafi Atome. Tato vesnice je známá tím, že se zde vyrábí mnoho tradičních výrobků a suvenýrů, jako jsou vyšívané koberce, kříže a různé ozdoby z dřeva. Zajímavá může být i procházka po vesnici s průvodcem, abyste se dozvěděli více o místní kultuře a zvyklostech.

Další z aktivit, které si můžete v rezervaci užít, je pěší turistika. Tato oblast nabízí mnoho turistických stezek a unikátních zážitků. Můžete se projet po řece Volta, vypravit se na výlet loďkou nebo si prohlédnout úžasné vodopády.

Všechny tyto aktivity a možnosti si zaslouží návštěvu a užitek z nich si užijí jak rodiny, tak i jednotlivci.

V Tafi Atome Monkey Sanctuary si budete moci užít krásnou přírodu, setkat se s posvátnými opicemi a zjistit více o místní kultuře. Takže pokud plánujete navštívit Ghanu, neváhejte a vydejte se do této úžasné rezervace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


1. Co je Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary?
Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary je chráněné území nacházející se ve vesnici Tafi Atome v Ghaně. Je domovem ohrožených druhů primátů, zejména koupalíků mona.

2. Jak se tam dostanu?
Pro návštěvu Tafi Atome Monkey Sanctuary je nejlepší se dopravit letadlem do hlavního města Akkra a následně pokračovat cestou autobusem nebo taxíkem. Cesta trvá přibližně 3 hodiny.

3. Jaká je vstupní cena do sanctuary?
Cena vstupného je obvykle kolem 10-15 GH₵ (ghanských cediů).

4. Mohu se setkat s volně žijícími opičkami?
Ano, v sanctuary je možné vidět volně žijící opičky. Turistům je dovoleno projít se průvodcem po stezkách a pozorovat tyto úžasné tvory. Nicméně je důležité respektovat bezpečnostní předpisy a nedotýkat se ani krmit opic.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu?
Nejlepší čas na návštěvu je obvykle od října do dubna, kdy je počasí příznivější a je menší pravděpodobnost dešťových srážek. Je však ideální se před cestou informovat o aktuálních podmínkách.

6. Mohu se ubytovat v blízkosti sanctuary?
Ano, v blízkosti sanctuary se nacházejí různé ubytovací možnosti. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, penziony nebo ubytováním u místních rodin.

7. Co dalšího mohu v Ghaně navštívit?
V Ghaně je mnoho dalších zajímavých míst k návštěvě. Můžete navštívit například národní park Mole, pláže v Cape Coast, zříceniny Elmina nebo přírodní park Kakum.

8. Potřebuji si s sebou vzít nějaké speciální vybavení?
Je doporučeno mít s sebou pohodlnou obuv a oblečení, přenosnou láhev na vodu, opalovací krém, repelent proti komárům a fotoaparát pro zachycení krásných okamžiků.

9. Je možné darovat něco opičkám?
Pokud při návštěvě sanctuary máte zájem podpořit jejich péči, můžete se zeptat na místě, zda je možné přispět finančně nebo donést nějaké potřebné věci, jako jsou například přírodní potraviny či léky.

10. Existují nějaká pravidla, která musím dodržovat během návštěvy?
Ano, je důležité dodržovat pravidla sanctuary, která zahrnují nedotýkat se opiček, nedávat jim jídlo, postupovat podle tras určených průvodcem a zachovávat ticho. Je to pro zajištění bezpečnosti opiček a zachování jejich přirozeného chování.


Letenka Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary: Uvědomte si, jak unikátní jsou kategorie affen podniky v Ghaně

Pokud hledáte nekonvenční turistickou atrakci, Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary by mohla být tou správnou volbou pro vás. Tato svatyně poskytuje útočiště pro mnoho druhů opic, včetně kategorie affen, což jsou velmi zvláštní a ohrožené druhy. Mnoho návštěvníků se sem sjíždí, aby mohli v interakci s těmito zvířaty zažít unikátní zážitek.

Svůj název dostala Tafi Atome Monkey Sanctuary díky vesnici Tafi Atome, kde se nachází. Tato svatyně je ve vlastnictví místní komunity a je útočištěm pro mnoho druhů opic v přirozeném prostředí. Návštěvníci se mohou projít po stezkách a pozorovat, jak tyto zvířata žijí ve svém přirozeném prostředí. Mezi druhy opic, které zde najdete, patří colobus, vepřík africký a samozřejmě i kategorie affen.

Kategorie affen jsou vynikajícími akrobaty a pro návštěvníky jsou velmi zajímavé. Tyto opice jsou velmi zvláštní kvůli svému vzhledu – má jen tři prsty na každé končetině a jsou neuvěřitelně mrštné. Mnoho turistů se sem stahuje kvůli možnosti interakce se zvířaty, i když přístup je velmi regulován a návštěvníci musí respektovat přísná pravidla ochrany zvířat.

Aby byla zvířata co nejvíce ochráněna, je pouze omezený počet osob vpuštěn do svatyně každý den. Navíc existují speciální příležitosti, kdy si mohou lidé kategorie affen předat ovoce a máznout si s nimi třeba rukou. Při návštěvě však musí být respektovány pravidla týkající se rychlosti a poté, co tempo udávají samotné zvířata.

Navíc, na svatyni Tafi Atome Monkey Sanctuary je také mnoho dalších možností, jak strávit čas. Můžete navštívit nedalekou školu a setkat se s místními dětmi, nebo navštívit trhy, kde se prodávají místní produkty. Všechny tyto aktivity jsou až překvapivě levné a zároveň i zábavné.

Pokud se chcete vydat na výlet k opravdovému zážitku, Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary by měla být na vrcholu vašeho seznamu. Budete mít příležitost vidět ohrožené opice kategorie affen a zároveň pomohnete místní komunitě ochranou této cenné svatyně.


Ubytování Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana je známá svým bohatstvím afrického folklóru, kulturním dědictvím a přírodními divy. Jedno z takových fascinujících míst je Tafi Atome Monkey Sanctuary, který se nachází v regionu Volta Ghana. Tento svatyně opic se nachází ve vesnici Tafi Atome a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost zažít setkání a interakci s divokými a volně žijícími opicemi.

Sanctuary je domovem dvou druhů opic - posvátných opic Tafi a kusoklasých opic mona. Posvátné opice Tafi jsou považovány za spirituální bytosti a jsou chráněné místními obyvateli. Tyto opice jsou přirozeně družné a sociální zvířata. Mona opice jsou také velice zajímavé a mají charakteristickou černou skvrnku na zádech, což je značka jejich druhu. Jejich interakce je omezena, ale návštěvníci mají příležitost je pozorovat a sledovat jejich přirozené chování.

Když navštívíme Tafi Atome Monkey Sanctuary, můžeme očekávat nezapomenutelný zážitek. Den zde začíná krátkým povídáním o kultuře místních obyvatel a jejich vztahu k opicím. Poté nás místní průvodce provede lesními cestami, kde můžeme spatřit a přitahovat opice pomocí speciálních zvuků a gest. To je jako magnet pro opice, které přijdou blíže a začnou se pohybovat mezi námi.

Interakce s opicemi je klíčovou součástí návštěvy. Můžeme je krmit, hladit a dokonce se s nimi vyfotit. Je důležité dodržovat pokyny průvodců, aby byla zajištěna bezpečnost a pohodlí opic. Tato interakce nám umožňuje sledovat jejich hravost, inteligenci a sociální strukturu. Je srdcervoucí vidět je se skupinou malých opic či opatrovat slabší jedince.

Sanctuary není pouze o opicích. Je zde také bohatá diverzita flóry a fauny, kterou návštěvníci mohou objevovat při procházkách po přírodních stezkách. Těší se zde různé druhy ptáků, motýlů a dalších zvířat.

Navštívení Tafi Atome Monkey Sanctuary pomáhá chránit tyto vzácné opice a jejich přírodní prostředí. Peníze z turismu jsou použity na ochranu lesa a na podporu místní komunity, která se angažuje v ochraně opic. Místní obyvatelé se také zapojují do vzdělávacích programů, které mají za cíl zvýšit povědomí o důležitosti ochrany přírody a zachování životního prostředí pro budoucí generace.

Tafi Atome Monkey Sanctuary je neobyčejným a unikátním místem v Ghaně. Kombinace zážitků z interakce s opicemi, procházek přírodou a pochopení místní kultury je nezapomenutelná. Tato svatyně je příkladem toho, jak můžeme spojit ochranu přírody, ekoturismus a komunitní rozvoj pro společné dobro.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky