Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Indie Kolkata (Calcutta)

Ubytování Indie Kolkata (Calcutta)


Kolkata, dříve známá jako Calcutta, je největším městem v indickém státě Západní Bengálsko. Je to také kulturní centrum země, plné historie a umění. Pokud se chystáte navštívit tuto fascinující destinaci, zde jsou některé z nejlepších možností pro ubytování v Kolkatě.

1. Taj Bengal Kolkata
Tento luxusní hotel se nachází v čtvrti Alipore, poblíž mnoha kulturních atrakcí, včetně Victoria Memorial a indického muzea. Nabízí 229 pokoje a apartmány, vybavené moderními zařízeními a starobylým uměním. Hosté si mohou vychutnat mnoho skvělých restaurací, barů a relaxovat v luxusním spa.

2. The Oberoi Grand Kolkata
Tento hotel, který byl postaven v roce 1887, je architektonickým skvostem. Nachází se v centru města, nedaleko od mnoha historických památek, jako je např. Birla Planetarium a indické nezávislosti. Nabízí 209 pokojů a apartmánů, včetně balkónů s výhledem na město. Mají také řadu restaurací a barů, stejně jako bazén a spa.

3. Hyatt Regency Kolkata
Tento luxusní hotel se nachází na východním předměstí Kolkaty. Nabízí skvělé ubytování a mnoho služeb, včetně 234 pokoju, restaurací a barů, venkovního bazénu a fitness centra. Hotel se nachází v blízkosti mnoha kulturních atrakcí, jako je např. Howrah Bridge a Victoria Memorial Hall.

4. The Park Kolkata
Tento hotel se nachází v centru města a je v bezprostřední blízkosti mnoha z hlavních turistických atrakcí v Kolkatě. Nabízí 149 pokojů, které jsou vybaveny moderním vybavením, jako jsou např. elektronické závěsy a klimatizace. Mají také bazén, spa a řadu restaurací.

5. The Peerless Inn Kolkata
Tento hotel se nachází v blízkosti tradičního obchodního centra New Market. Nabízí moderní ubytování a řadu služeb, včetně 121 pokojů, 2 restaurací, bazénu a spa. Je to dobrá volba pro turisty, kteří hledají výhodné a současné ubytování v městě.

V Kolkatě existuje mnoho dalších možností ubytování, od hostitelských ubytování až po přátelské penziony. Mějte však na paměti, že v Kolkatě jsou ceny ubytování poměrně vysoké v porovnání s jinými destinacemi v Indii. Buďte proto připraveni platit více za luxusní prostředí a služby v Kolkatě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Kolkata (Calcutta)


1. Jak se dostat do Kalkaty?
Odpověď: Do Kalkaty se můžete dostat letecky, vlakem, autobusem nebo autem. Letiště Netaji Subhash Chandra Bose je nejdůležitější leteckou bránou do města. Kalkata je také dobře propojena vlakovou sítí s dalšími hlavními městy Indie.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Kalkatě?
Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce v Kalkatě patří Victoria Memorial, Kali Ghát, Howrah Bridge, Indian Museum, Marble Palace, Botanická zahrada Acharya Jagadish Chandra Bose, Birla Planetarium a St. John's Church.

3. Které jsou nejlepší časy na návštěvu Kalkaty?
Odpověď: Nejlepší časy na návštěvu Kalkaty jsou mezi říjnem a březnem, kdy je počasí příjemné a nevyskytují se žádné extrémní teploty. Květen a červen jsou velmi horké měsíce v Kalkatě, zatímco červenec a srpen jsou obdobím monzunů.

4. Jaké jsou tradiční speciality kalkatské kuchyně?
Odpověď: Tradiční speciality kalkatské kuchyně zahrnují lahodné pokrmy jako jsou mačká bhadža (grilované banány), phuchka (kuličky plněné brambory a dahlí) a rosogolla (sladký sýrový dezert). Kalkata je také známá pro svou street food scénu, jako jsou kathi roll (plněné roti), puchka (kuličky plněné směsí brambor, čočky a tamarindového chutney) a jhal muri (kořeněná směs z obilovin a zeleniny).

5. Kde se dá nakupovat v Kalkatě?
Odpověď: Kalkata je známá svými trhy a obchody. Dobré místo pro nákupy jsou New Market, College Street (známá svými knihkupectvími), Dakshinapan Market (specializovaný na řemeslné výrobky) a Gariahat Market (známý hlavně pro oblečení a šperky).

6. Má Kalkata dobré možnosti ubytování?
Odpověď: Ano, Kalkata nabízí širokou škálu možností ubytování od luxusních hotelů až po cenově dostupné hostely. Nejlepší oblasti pro ubytování jsou Park Street, Ballygunge a Salt Lake City.


Počasí Indie Kolkata (Calcutta)


Kolkata, známá také jako Calcutta, je jedním z největších a nejdůležitějších měst Indie. Ležící na východě země na břehu řeky Hugli, Kolkata má tropické monzunové podnebí, což znamená, že zde panuje horké léto a relativně mírná zima.

Léto v Kolkata začíná v březnu a trvá až do června. Teploty během tohoto období dosahují vysokých hodnot kolem 40 °C, přičemž noční teploty se pohybují kolem 30 °C. Díky teplému a vlhkému klimatu se Kolkata stává nejteplejším městem Indie. V tomto období se vyskytují i časté srážky v podobě dešťových bouří a lijáků.

Monzunové období v Kolkata začíná v červnu a trvá až do září. Během tohoto období město zažívá silné srážky a oblačnost. Průměrné srážky v Kolkatě během monzunového období činí asi 1 400 mm. Deštivé období přináší také úlevu od tepla, protože teploty klesají na přijatelnější hodnoty kolem 30 °C.

Podzim v Kolkata je krátký a přichází s koncem monzunového období. Teploty začínají klesat a pohybují se v rozmezí 28–32 °C. Postupem času se však teploty mírně snižují a nastupuje chladné období.

Zima, která trvá od prosince do února, přináší do Kolkaty mírnější teploty. Denní teploty se pohybují kolem 20–25 °C, zatímco noční teploty klesají na 10–15 °C. I v tomto období mohou být srážky, ale jsou méně frekventované.

Celkově vzato, Kolkata má teplé a vlhké počasí po většinu roku. Teploty zůstávají vysoké a vlhkost způsobuje nepříjemný pocit horka. Nejlepší čas pro návštěvu Kolkaty je od října do března, kdy je mírnější počasí a teploty jsou přijatelnější.

Turisté navštěvující Kolkata by se měli připravit na vlhkost a silné srážky během monzunového období. Je také důležité nést deštník a ochranný přípravek proti hmyzu kvůli výskytu komárů.


Letenka Indie Kolkata (Calcutta)


Kolkata, dříve známá jako Calcutta, je jedním z nejvýznamnějších měst v Indii a hlavním městem indického státu Západní Bengálsko. Toto město je plné kulturního dědictví, historických památek a živého ducha, který ho odlišuje od jiných indických destinací. Pokud máte zájem navštívit Kolkata, letenka do tohoto města je prvním krokem k objevování jeho unikátních atrakcí.

Letenka do Kolkaty je snadno dostupná, protože město disponuje mezinárodním letištěm, které je propojeno s mnoha významnými světovými letišti. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do Kolkaty, včetně některých z největších světových dopravců.

Jakmile dorazíte do Kolkaty, nenechte si ujít její hlavní turistické atrakce. Jednou z hlavních zastávek je slavný golfové prostranství Maidan, které je považováno za největší městský park na světě. Tento park je oblíbeným místem pro pikniky a rekreační aktivity pro místní obyvatele i návštěvníky.

Další nedílnou součástí pozemské Kolkaty je Victoria Memorial, majestátní památník postavený na památku britské královny Viktorie. Tato stavba je ukázkou anglo-indické architektury a ukrývá umělecké a historické sbírky, které dokreslují dějiny Calcutty.

Pokud se zajímáte o kulturu a umění, určitě byste neměli vynechat navštívení Kalkaty, která je domovem legendární indické filmové produkce Bollywood. Filmový průmysl Indií má neobyčejný vliv na společnost a Kolkata je známá svou bohatou filmovou scénou. Můžete se zde podívat na některý z místních kin, kde jsou promítány filmy v hindštině a bengálštině.

Oficiálním jazykem v Kolkata je bengálština, ale většina obyvatel mluví anglicky, takže se nemusíte bát komunikace. Pokud si přejete ochutnat místní kulinářské speciality, Kolkata je rájem pro gurmány. Slavným jídlem města je bengálský krevety kari, který je plný exotických indických koření a chutí.

V Kolkata se také konají různé festivaly a oslavy, které jsou pro místní kulturu typické. Nejznámějším festivalem je Durga Púdžá, který je zasvěcen bohyni Durgě a je slaven po celé město s velkou pompou a slávou.

Celkově vzato, Kolkata je městem, které si získá vaše srdce svojí bohatou kulturou, historickými památkami a upřímnými lidmi. Jestliže plánujete cestu do Indie, letenka do Kolkaty je rozhodně vhodnou volbou pro prozkoumání tohoto fascinujícího a rozmanitého města.


Dovolená Indie Kolkata (Calcutta)


Pokud hledáte exotickou dovolenou v Asii a máte rádi kulturu, historii a atmosféru měst plných života, je Kolkata (Calcutta) v Indii tou správnou volbou. Kolkata je hlavním městem indického státu Západní Bengálsko a bývalou koloniální metropolí Britské Indie. Město je známé jako kulturní centrum Indie a má mnoho památek, chrámů, muzeí a uměleckých galerií.

Historie Kolkata sahá až do 17. století, kdy v roce 1690 zde Britové založili svou první továrnu v Indii. Dnes je Kolkata považována za jedno z největších měst v Indii s více než 14 miliony obyvatel. Město má také dlouhou historii se zvláštními dějinami v oblasti filozofie, literatury, vzdělání, umění a politiky.

Kolkata nabízí mnoho zajímavých míst pro turisty, kteří se zajímají o historické a kulturní zázemí této oblasti Indie. Především je tu Fort William, symbol britské koloniální vlády, a Victoria Memorial, slavný památník vystavěný na památku královny Viktorie. Více o historii města se lze dozvědět v Muzeu indického státu Západní Bengálsko, kde jsou uloženy doklady o historii města a regionu.

Kolkata je také známá svými chrámy a náboženskými místy. Kali Ghat Temple je jedním z nejvýznamnějších chrámů města a každodenně přitahuje tisíce poutníků. Kromě toho, v Park Street jsou k vidění slavné chrámy Raykenjara Kali Temple a St. Paul's Cathedral.

Krásné umělecké galerie lze nalézt v Birla Academy of Art and Culture nebo v Indicko-japonské kulturní galerii. Galerii indického umění potom najdeme v Indickém muzeu v Kolkata.

Kolkata je také známá svým kulturním dědictvím, zejména dědictvím v oblasti literatury a hudby. Kolkata je domovem mnoha slavných spisovatelů jako Rabindranath Tagore nebo Bankim Chandra Chattopadhyay. Město je také známé jako kulturní centrum hudby a tančení, kde každoročně pořádá slavné hudební festivaly.

Přestože je Kolkata známá svým bohatým kulturním a historickým dědictvím, musí turisté počítat s určitými negativy, jako je silný provoz, znečištěné ulice, nebezpečí krádeží a nemocí přenosných zvířat. Nicméně, pokud jste připraveni na tuto dovolenou, Kolkata (Calcutta) je zajímavé město na návštěvu, plné zkušeností a zážitků, které nejsou na jiných místech na světě k dostání.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky