Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Indonésie Bromo-Tengger-Semeru National Park

Dovolená Indonésie Bromo-Tengger-Semeru National Park


Indonésie je jedním z nejkrásnějších a nejexotičtějších turistických cílů na světě. Jedním z mistrovských kousků, který stojí za to navštívit, je Bromo-Tengger-Semeru Národní park. Nachází se na ostrově Jáva a nabízí unikátní kombinaci sopek, horských vrcholků a zelených údolí.

Bromo-Tengger-Semeru Národní park je jedním z nejstarších a nejznámějších parků v Indonésii. Byl založen v roce 1982, a od té doby získal renomé neuvěřitelného místa plného divoké krásy. Park je domovem hned několika aktivních sopek, z nichž nejznámější je sopka Bromo.

Výstup na sopku Bromo za východu slunce je jednou z nejslavnějších turistických atrakcí v Indonésii. Můžete se dostat do vesnice Cemoro Lawang, která slouží jako vstupní brána do parku, a odtud si můžete najmout jeep nebo projít pěšky až na vrchol sopky. Sopka má kráter s průměrem přes 800 metrů a nabíráte zde nádherný výhled na okolní krajinu, ozářenou sluncem vycházejícím nad horizontem.

Další zajímavou atrakcí je Tenggererské údolí. Toto údolí je domovem etnické skupiny Tenggerových, kteří jsou potomky mistrovských pánů z 13. století. Zdejší kultura je bohatá a zvláštní, a v Tenggererském údolí můžete navštívit stovky tradičních chrámů a chrámu Luhur Poten, který je považován za nejsvětější místo v parku.

Dalším vrcholem návštěvy parku je sopka Semeru. Je to nejvyšší hora na ostrově Jáva, a značí to pro návštěvníky výzvu. Výstup na Semeru je náročný a vyžaduje dobrý fyzický stav, ale odměnou za vaši snahu bude nádherný výhled na okolní krajinu a posvátný kráter s sopečnou aktivitou.

Pokud máte rádi přírodu a dobrodružství, pak je návštěva Bromo-Tengger-Semeru Národního parku tou správnou volbou pro váš další výlet. Můžete zde objevit některé z nejúchvatnějších krajin a sopečných aktivit na planetě a zároveň si užít nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Bromo-Tengger-Semeru National Park


1. Jak se dostanu do Bromo-Tengger-Semeru Národního parku?
Odpověď: Nejbližší letiště k parku je letiště Juanda v Surabaji. Zde si můžete pronajmout auto nebo si vzít autobus do probíhajícího útesu. Další možností je vzít si vlak z Surabaje nebo Probojiru do nádraží Probolinggo, a pak si vypůjčit auto nebo taxi a dojet do parku.

2. Je nutné platit vstupné do parku?
Odpověď: Ano, návštěvníci musí platit vstupné do Bromo-Tengger-Semeru National Parku. Ceny se mohou lišit v závislosti na tom, zda jste domácí nebo zahraniční turista.

3. Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě parku?
Odpověď: Nejlepší časy k návštěvě parku jsou během suchého období, které probíhá od června do října. Mějte však na paměti, že i v suchém období může být park často oblačný.

4. Jak dlouho trvá pohodlná túra do parku?
Odpověď: Závisí to na vaší fyzické kondici a rychlosti chůze. Průměrná délka trvání je zhruba 1-2 hodiny.

5. Jaké aktivity jsou v parku k dispozici?
Odpověď: V parku si můžete užít několik aktivit, včetně výstupu na jednu z hoře Bromo, turistiky nebo off-roadového safari.

6. Jaké oblečení a vybavení je nejlepší nosit na návštěvu parku?
Odpověď: Doporučuje se nosit pohodlné oblečení a obuv, stejně jako teplejší vrstvy oblečení pro chladnější večery a rána. Také je důležité vzít si sluneční brýle, klobouk nebo čepici a opalovací krém, protože slunce může být silné.

7. Je večerní nebo ranní nadílka z parku lepší?
Odpověď: Ranní nadílka je obvykle považována za lepší volbu, protože je pravděpodobnější, že uvidíte nejkrásnější výhledy. Nicméně, večerní nadílka také nabízí své vlastní kouzlo a můžete si vychutnat krásné západy slunce.

8. Je možné tábořit v parku?
Odpověď: Ano, je povoleno tábory v určených oblastech parku. Nicméně, je důležité získat povolení a dodržovat pravidla a pokyny kempování.

9. Jaký je nejlepší pohled na útes Bromo?
Odpověď: Nejlepší pohled na útes Bromo je z vyhlídky nad kráterem Penanjakan, odkud můžete pozorovat východ slunce nad útesem.

10. Existují nějaká další zajímavá místa, která bychom měli navštívit poblíž parku?
Odpověď: V blízkosti parku se nachází další zajímavá místa, jako například jezero Madura nebo vodopád Madakaripura, které stojí za návštěvu.


Ubytování Indonésie Bromo-Tengger-Semeru National Park


Bromo-Tengger-Semeru National Park, často nazývaný jen Bromo, je jedním z nejznámějších a nejatraktivnějších národních parků v Indonésii. Nachází se na východě Jávy a rozkládá se na ploše přes 800 čtverečních kilometrů. Park si získal reputaci díky své krásné přírodě, aktivním sopkám a jedinečné kultuře Tenggerů.

Jedním z nejvýraznějších znaků parku je jeho sopečná aktivita. Hlavními sopkami v oblasti jsou sopka Bromo, která je stále aktivní, a sopka Semeru, která je nejvyšší sopek Indonésie. Bromo pravidelně vypouští oblaka kouře a Semeru občas vybuchuje s dýmem a lávovými proudy. Návštěvníci mají možnost sledovat tyto sopečné aktivity z bezpečné vzdálenosti a obdivovat jejich mohutnost.

Dalším hlavním lákadlem parku je údolí Tengger, které se rozprostírá mezi Vyšším a Nižším Bromem. Toto údolí je domovem etnika Tenggerů, což je jedna z původních javánských komunit. Tenggerové jsou zasvěcení ve víře a dodržují tradiční způsob života. Mají svá vlastní zvyky a tradice, které přitahují pozornost návštěvníků. Každý rok se konají různé náboženské a kulturní slavnosti, které přinášejí do parku mnoho turistů.

Bromo-Tengger-Semeru National Park nabízí návštěvníkům také úchvatné výhledy a scény. Kaňon Bromo, známý také jako "Teletubbies Hills" díky svému podobnému vzhledu s kopci z populárního dětského seriálu, poskytuje úžasné panoramatické výhledy na krajinu parku. Další atrakce zahrnují vodopády Madakaripura, které jsou obklopeny velkými skalami a poskytují osvěžení v horkém indonéském klimatu.

Pokud jde o ubytování, park má širokou škálu nabídek pro různé typy cestovatelů. V blízkosti vstupů do parku a v okolních oblastech existuje několik hotely, resorts a pensionů, které nabízejí různé možnosti ubytování. Návštěvníci mají také možnost pronajmout si chatu nebo pokoj u místních obyvatel, což je skvělý způsob, jak se více seznámit s kulturou Tenggerů.

Bromo-Tengger-Semeru National Park je neuvěřitelně malebný a přitažlivý cíl pro turisty, kteří chtějí zažít přírodu a kulturu Indonésie. Aktivní sopky, krásná údolí a tradice Tenggerů vytvářejí jedinečnou atmosféru, která je obtížná, pokud ne nemožná, zažít jinde. Pokud plánujete cestu do Indonésie, nezapomeňte zařadit Bromo-Tengger-Semeru National Park na svůj seznam must-see míst.


Počasí Indonésie Bromo-Tengger-Semeru National Park


Indonésie je zemí bohatou na přírodní krásy. Jedním z nejslavnějších parků v této zemi je Bromo-Tengger-Semeru National Park. Nachází se východně od hlavního města Jakarta a rozkládá se na ploše více než 800 km2. Tento park je domovem pro mnoho druhů fauny a flóry, z nichž mnohé jsou endemické pro Indonésii.

Počasí v této oblasti je poměrně konstantní po celý rok. Může se však lišit v závislosti na nadmořské výšce a čase dne. V letním období (červenec a srpen) jsou teploty nejvyšší, průměrně 27-28 °C. V zimním období (leden a únor) jsou teploty nižší, průměrně 24-25 °C. Na vyšších nadmořských výškách může být o něco chladněji.

V oblasti parku se vyskytují sezónní deště. Nejvíce srážek spadne v období od listopadu do ledna, proto se toto období považuje za období dešťů. V červnu a červenci je naopak mnohem sušší.

Lidé, kteří chtějí navštívit Bromo-Tengger-Semeru National Park, by měli mít na paměti, že počasí je v této oblasti velmi nevyzpytatelné. Ujistěte se, že máte s sebou vhodné oblečení a obuv, která vás ochrání před deštěm, větrem a chladem. Během návštěvy parku se také můžou vyskytnout mlhy, které mohou ovlivnit viditelnost.

Navzdory tomu, že počasí v Bromo-Tengger-Semeru National Parku může být nepředvídatelné, je tato oblast stále velmi atraktivní pro turisty. Můžete zde vychutnat krásnou scenérii vrcholů hor a kráterů sopek a zapomenout na hektický život v městských oblastech.Pokud máte v plánu navštívit Indonésii, určitě neváhejte vzít si čas na návštěvu této krásné země a Bromo-Tengger-Semeru National Parku. Vydejte se do přírody, odpočiňte si a nechte se okouzlit jedinečnou krásou tohoto nádherného místa.


Letenka Indonésie Bromo-Tengger-Semeru National Park


Pokud hledáte naprosto nádhernou a nezapomenutelnou dovolenou, návštěva Indonésie a zejména Bromo-Tengger-Semeru National Parku je tou pravou volbou. Tento park leží v centrální Jávě, asi 2,5 hodiny jízdy od Surabaye, což je největší město ve východní Indonésii.

Tento park je známý svými sopkami, krátery, nádhernými výhledy a je také neuvěřitelně oblíbeným místem pro turisty po celém světě. Tady najdete nejen jednu, ale celkem tři sopky - Bromo, Batok a Semeru; každá s jinou nádhernou krajinou, která stojí za vidění a prozkoumání.

Pro ty, kteří chtějí zažít nejoblíbenější turistickou atrakci v parku, mohou si objednat výlet na západ slunce nebo východ slunce na samotném vrcholu sopky Bromo. To je jedinečná zkušenost, která vám zaručeně zůstane v paměti na celý život. Pro ty odvážnější je také skvělou volbou horolezectví na sopku Semeru, která je jednou z nejvyšších hor Indonésie.

Pokud jde o ubytování, v parku není mnoho možností kromě několika resortů a hotelů. Tyto ubytování jsou však skvělé pro ty, kteří chtějí zažít nejlepší zážitek v parku. Existuje také mnoho místních prodejců, kteří nabízejí jídlo a suvenýry všech druhů.

Letenky do Indonésie jsou snadno dostupné po celý rok, přes většinu mezinárodních letišť po celém světě. Obvykle se létá na letiště Surabaya nebo na letiště Juanda International v Surabaye. Letenky mohou být někdy dražší v hlavní sezóně, což jsou hlavně letní měsíce, ale pokud máte trochu štěstí, můžete najít skvělé ceny během mimo sezónu.

Celkově lze říci, že návštěva Bromo-Tengger-Semeru National Parku je zcela nezapomenutelné zážitek, který stojí za to. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a neuvěřitelných zážitků, je toto místo pro vás tou pravou volbou.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky