Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Indonésie Pura Ulun Danu Beratan

Letenka Indonésie Pura Ulun Danu Beratan


Pura Ulun Danu Beratan: Mistický chrám uprostřed indonéského ráje

Indonésie je zemí bohatou na kulturu a historii, plnou úžasných památek a chrámů. Jednou z nejudivuhodnějších a nejznámějších z nich je Pura Ulun Danu Beratan. Tento nádherný chrám se nachází na břehu jezera Beratan na ostrově Bali. Je považován za jednu z nejikoničtějších a nejfotogeničtějších památek Indonésie a láká turisty z celého světa.

Pura Ulun Danu Beratan je věnován bohyni jezera, Dewi Danu. Dewi Danu je bohyní vody, která se stará o zavlažování rýžových polí na Bali. Chrám slouží jako místo, kde místní obyvatelé uctívají bohyni a prosí o její ochranu a hojnost vody. Architektura chrámu je jedinečná, skládá se z několika drobných chrámů a věží, které jsou postaveny na malých umělých ostrovech. Každý z těchto chrámů je věnován jinému bohu nebo bohyni a slouží určitému účelu.

Okouzlující poloha chrámu na břehu jezera Beratan dodává tomuto místu ještě větší aura tajemna a kouzla. Když je jezero pokryto mlhou, vytváří se dojem, jako by byl chrám zavěšený mezi nebem a vodou. Je to nádherný zážitek a okamžik plný magie, který je těžké popsat slovy. Voda je skutečně důležitou součástí života na Bali a návštěva tohoto chrámu přináší pocit klidu a harmonie.

Kromě své důležitosti pro místní obyvatele je Pura Ulun Danu Beratan také oblíbeným cílem turistů a fotografů. Nabízí úchvatné výhledy na jezero a okolní krajinu, které jsou ideální pro fotografování. Fotografie chrámu pokrytého květinami a se zasněženými horami v pozadí jsou skutečně ohromující a často zdobí pohlednice a turistické průvodce. Je to místo, které nelze vynechat při návštěvě ostrova Bali.

Pokud plánujete navštívit Indonésii, nenechte si ujít šanci poznat toto magické místo. Pura Ulun Danu Beratan je snadno dosažitelná z hlavního města Kuta nebo z města Ubud. Pokud se rozhodnete ho navštívit, určitě si vezměte dostatek času, abyste mohli objevit všechny skryté kouty a krásy tohoto nádherného chrámu.

Pura Ulun Danu Beratan je opravdu jedinečným místem, které vám přinese nezapomenutelné zážitky a ponoří vás do bohaté kultury a ducha Indonésie. Od mystické atmosféry k nádherným výhledům je to místo, které vás nadchne a zanechá vám nezmazatelný dojem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Pura Ulun Danu Beratan


Nabízím vám několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se indonéského chrámu Pura Ulun Danu Beratan:

1. Co je Pura Ulun Danu Beratan?

Pura Ulun Danu Beratan je hinduistický chrám nacházející se na břehu jezera Beratan na indonéském ostrově Bali.

2. Kde se nachází Pura Ulun Danu Beratan?

Chrám se nachází asi 50 kilometrů severozápadně od hlavního města Bali - Denpasar, poblíž města Bedugul.

3. Jak se dostat do Pura Ulun Danu Beratan?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do chrámu je autobusem, kterým můžete jet z města Denpasar až do Bedugulu, odkud vás bude čekat kratší zhruba 15 minutová jízda taxíkem.

4. Kdy je nejlepší navštívit Pura Ulun Danu Beratan?

Nejvhodnější dobou k návštěvě chrámu je v období od dubna do října, kdy je nejméně pravděpodobné, že vás zaskočí deštivé počasí.

5. Jaké jsou vstupné poplatky do Pura Ulun Danu Beratan?

Vstup do chrámu je za poplatek 20 tisíc indonéských rupií (cca 12,50 Kč), případně můžete zakoupit i celodenní vstup do mnoha dalších turistických atrakcí v oblasti za 80 tisíc rupií (cca 50 Kč). Pro místní obyvatele a stálé rezidenty je vstup do chrámu zdarma.

6. Co je nejvýznamnější v Pura Ulun Danu Beratan?

Nejvýznamnějším prvkem chrámu jsou jeho fabulózně krásné a nezapomenutelně působivé chrámové věže či alegorické sochy božstev.

7. Jak dlouho trvá návštěva Pura Ulun Danu Beratan?

Celá návštěva chrámu včetně prohlídky a fotoaparátem zcela bez pochybností trvá zhruba dvě hodiny.

8. Je nutné dodržovat nějaká pravidla při návštěvě Pura Ulun Danu Beratan?

Při návštěvě chrámu je nutné dodržovat určitá pravidla jako např. vzdálenost od modlitebních míst, oblečení s krytými rameny a věnovat úctu božstvům. Mohou zde být i další pravidla, které vám určí průvodce.


Počasí Indonésie Pura Ulun Danu Beratan


Indonésie je známá svými nádhernými plážemi, palmami a exotickými zvuky, ale také počasím, které se může výrazně měnit v závislosti na období roku a lokaci. Jedna z nejvýznamnějších památek v Indonésii, Pura Ulun Danu Beratan, je naštěstí během většiny roku obklopena příjemným a stabilním počasím.

Pura Ulun Danu Beratan je chrám na břehu jezera Beratan, nacházející se na ostrově Bali. Jezero s okolní krajinou je skutečnou oázou klidu a krásy, ale co se týče počasí, je zde třeba počítat s výrazným vlivem nadmořské výšky. V průběhu roku se teploty pohybují mezi 20 a 30 stupni Celsia, nicméně v závislosti na ročním období a denní době se může výrazně měnit úroveň vlhkosti, teplota vzduchu, teplota vody a mnoho dalšího.

V období od června do srpna je oblast kolem jezera Beratan obklopena suchým a teplým počasím, což je ideální pro ty, kdo hledají slunce a teplo. Voda v jezeře se může v této době ohřát na příjemných 25 stupňů Celsia, což je skutečně příjemná teplota na koupání a další vodní aktivity.

Na druhou stranu, v období od listopadu do února se v této oblasti často vyskytuje oblačné a deštivé počasí. V tomto období se voda v jezeře ochlazuje na 20 stupňů Celsia a teplota vzduchu se může pohybovat mezi 20-25 stupni Celsia. Pokud tedy plánujete návštěvu Pura Ulun Danu Beratan v této době, mějte připravené nepromokavé outfity a připravte se na všechny překvapení, které s sebou může deštivé počasí přinést.

Kromě toho se také mohou vyskytnout sezónní větry, které mohou mít výrazný vliv na počasí a vody kolem jezera. Proto je dobré sledovat předpovědi počasí a konzultovat s místními o tom, jaké aktivit v danou chvíli budou vhodné.

Pura Ulun Danu Beratan je jedinečným a krásným místem, které mnoho lidí přitahuje ze všech koutů světa. Pokud máte v plánu navštívit toto místo, mějte na paměti, že počasí se může výrazně lišit v závislosti na ročním období a denní době, takže se připravte na to, co Vás může čekat a užijte si dokonalé a neopakovatelné zážitky, které Bali nabízí.


Dovolená Indonésie Pura Ulun Danu Beratan


Dovolená v Indonésii je pro mnoho lidí snem, plný exotiky a nových zážitků. Mezi nejkrásnější místa, která byste v Indonésii měli navštívit, patří určitě chrám Pura Ulun Danu Beratan, který se nachází na ostrově Bali.

Pura Ulun Danu Beratan je jedním z nejvýznamnějších chrámů na Bali, který byl postaven již v roce 1633. Chrám se nachází přímo u břehu jezera Bratan, asi 1200 m nad mořem a při pohledu z celého chrámu se vám naskytnou krásné výhledy na jezero a okolní horstvo.

Celý chrám je postaven v unikátním stylu architektury a je zasvěcen bohyni řek, jezer a lesů Dewi Danu. Hlavní chodby chrámu a bohatá výzdoba z nádherné dřevěné architektury vás okouzlí svojí tichou krásou a budete se cítit jako ve středověku. Chrám má také mnoho malých kaplí a svatyní, kde můžete vidět sochy různých bohů.

Jezero Bratan, u kterého se chrám nachází, je dalším důvodem, proč byste měli navštívit Pura Ulun Danu Beratan. Jezero je obklopeno hustým deštným lesem, který byl vyhlášen velmi důležitou oblastí pro celou Bali. Můžete si zde pronajmout loďku nebo projít po okolních stezkách v lese a vychutnat si harmonii přírody.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Bali, pak byste měli navštívit i Pura Ulun Danu Beratan. Tento chrám a jezero se stane jedním z nezapomenutelných zážitků vaší cesty. Bali a Indonésie jsou plné krás a nezapomenutelných zážitků a tato oblast vám nabídne mnoho možností, jak si užít dovolenou tak, aby se stala nezapomenutelným zážitkem vašeho života.


Ubytování Indonésie Pura Ulun Danu Beratan


Pura Ulun Danu Beratan: Klenot indonéského ubytování

Když plánujete svou cestu do Indonésie, je třeba zařadit na seznam míst k návštěvě nádhernou stavbu Pura Ulun Danu Beratan. Toto jedinečné místo se nachází na pobřeží jezera Beratan na ostrově Bali a nabízí neuvěřitelnou kombinaci historie, kultury a okouzlujícího ubytování.

Pura Ulun Danu Beratan je posvátný hinduistický chrám, který byl postaven na ostrově v 17. století. Jeho název znamená "chrám na vrcholu jezera", což je přesný popis jeho polohy. Tento chrám je zasazen do kouzelného okolí jezera Beratan, které je obklopeno malebnými horami a zelenými políčky rýže. Tato panoramatická krajina vytváří atmosféru klidu a relaxace, která je ideální pro ty, kteří hledají únik od každodenního ruchu.

Pura Ulun Danu Beratan se také pyšní svým architektonickým stylem, který kombinuje tradiční balétský design s moderními prvky. Chrám je postaven z kamene a zdobí ho složitý řezaný reliéf, který zobrazuje příběhy z hinduistických legend. Jeho výzdoba je bohatá a barevná, což dodává místu zvláštní atmosféru a vytváří jedinečné místo pro meditaci a duchovní účely.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat blíže okolí a užít si krásnou přírodu, je na jezeře k dispozici také ubytování ve stylu resortu. Několik luxusních hotelů nabízí pohodlné pokoje s panoramatickým výhledem na jezero a horu Mt. Batur. Tyto hotely jsou vybaveny moderními vybaveními a poskytují hostům pohodlí a luxus, který si zaslouží.

Zhruba pětimilionový rok starý Beratan je jedním z nejsvětějších jezer v oblasti. Voda je ještě teplá a čistá a zároveň poskytuje útočiště mnoha vzácným druhům ryb a vodního ptactva. Tato jezera jsou také oblíbená pro vodní aktivity, jako je například plavání, šlapání na loďkách a rybolov.

Když navštívíte Pura Ulun Danu Beratan, nezapomeňte si prohlédnout i okolní zahradu Botanic Garden Bali. Tato rozlehlá zahrada je plná vzácných rostlin a květin, které úžasně doplňují atmosféru celého místa. Pokud jste milovník přírody a flóry, určitě si toto místo užijete.

V blízkém okolí chrámu se také nachází tradiční trhy, kde můžete ochutnat místní speciality a zakoupit si suvenýry. Zakoupením tradičních ručně vyrobených výrobků můžete přispět k udržení místního řemesla a podpořit místní ekonomiku.

Pura Ulun Danu Beratan je jedním z těch míst, které musíte vidět, když navštívíte Indonésii. Nabízí unikátní kombinaci historie, kultury a přírody, kterou nelze najít jinde. Můžete se tu ubytovat na nádherných místech, které nabízejí dokonalý únik od každodenního života. Ať už jste láskyplným fotografem, cestovatelem, svatebním párům nebo prostě jen chcete zažít něco úžasného, Pura Ulun Danu Beratan vás nezklame.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky