Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Itálie Parma

Počasí Itálie Parma


Italské město Parma se nachází v severní části země, v regionu Emilia-Romagna. Město je známé nejen svou bohatou historií, ale také svým příjemným klimatem, které je typické pro středozemní oblast.

Parma má kontinentální klima s mírnými zimami a horkými léty. Průměrná teplota v létě většinou přesahuje 30 stupňů Celsia, zatímco v zimě klesá pod nulu. Průměrná roční teplota je kolem 13 stupňů Celsia.

Nejvíce srážek v Parmském regionu spadne v průběhu podzimu, konkrétně v září a říjnu. Zimní měsíce jsou obvykle suché s minimem srážek, zatímco jarní měsíce jsou obvykle mírně vlhké. V létě je obvykle slunečno a s minimem srážek.

V Parmském regionu se vyskytuje mírný větrný systém, což znamená, že se zde často objevuje mírný vánek, který přináší osvěžení v horkých letních dnech.

Při plánování návštěvy Parmy by měl být brán ohled na aktuální srážky a teplotu, protože to může ovlivnit povahu volnočasových aktivit a taktéž na to, co si vzít sebou na cestu.

Celkově je klima Parmy velmi příjemné a může nabídnout ideální podmínky pro dlouhé procházky po městě, návštěva muzeí a dalších kulturních atrakcí. Pokud hledáte krásné a přátelské město pro svou další dovolenou nebo výlet, nenechte si ujít město Parma a jeho jedinečné klima.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Parma


1. Jaké jsou nejlepší památky v Parmě?
Odpověď: Parmu lze navštívit především kvůli svému kulturnímu dědictví, jako jsou např. dóm, baptisterium, kostel sv. Jana Nepomuckého nebo Teatro Regio.

2. Jak se dostat z letiště v Parmě do centra města?
Odpověď: Nejsnáze se dostanete do centra města buď taxíkem nebo autobusem, který spojuje letiště s městkým centrem.

3. Jaké jsou regionální speciality Parmy?
Odpověď: Parmezán, parmská šunka, tortelli, ristotto, lasagne, gnocchi a mnoho dalších specialit. Nezapomeňte také ochutnat místní vína.

4. Existuje v Parmě nějaký festival?
Odpověď: Ano, v Parmě se koná několik slavností a festivalů během celého roku. Mezi nejznámější patří např. Festival Verdiho či Festival Parmigiano Reggiano.

5. Jaký je nejlepší způsob prozkoumání Parmy?
Odpověď: Parmu můžete objevovat pěšky nebo na kole či na místním veřejném dopravním systému. Existuje také možnost účasti na organizovaných prohlídkách města.


Letenka Itálie Parma


Itálie je země bohatá na historii, kulturu a neuvěřitelně lahodnou kuchyni. Mnoho turistů se rozhoduje navštívit hlavní město Řím, romantické Benátky nebo slunnou Florencii. Nicméně, existuje město v severní Itálii, které si zaslouží své místo na mapě cestovatelských destinací – Parma.

Parma se nachází v regionu Emilia-Romagna a je známá jako kolébka italského jídla a umění. Letenka do Parmy je pro všechny milovníky gastronomie a historie skvělou investicí. Je to perfektní místo pro ty, kteří rádi ochutnávají italské speciality, jako je parmazán, prosciutto, nebo slavný parmazánský sýr. Parmazán, který je vyráběn za použití tradičních metod, je jednou z nejznámějších specialit, kterou lze ochutnávat přímo v Parmě.

Navštívení Parmy také znamená vychutnat si umělecké poklady. Město je domovem slavného divadla Teatro Regio, které hostí nejlepší operní představení a koncerty. Pro milovníky umění je zde také Galleria Nazionale, kde mohou obdivovat sbírky italského malířství od 14. do 19. století.

Dalším důvodem, proč si pořídit letenku do Parmy, je její malebné historické centrum, které je zapsané na seznamu UNESCO. Při procházce úzkými uličkami se návštěvníci ocitnou uprostřed krásných středověkých stavovských domů, kostelů a náměstí. Piazza Garibaldi je jedno z nejživějších míst v Parmě, které nabízí mnoho kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční italskou kávu nebo skvělé jídlo.

Parmu lze také snadno dojít autem nebo vlakem do nedalekých turistických destinací, jako je Modena, kde je známá továrna Ferrari, a také Bologna s jejím světoznámým univerzitním městem a vynikajícími obchody.

Když si zvolíte letenku do Parmy, vychutnáte si nejen skvělou italskou kuchyni a historii, ale také budete mít možnost poznat autentickou italskou kulturu a životní styl. Parma je město, které vás vtáhne do svého kouzla a nechá vás s nezapomenutelnými vzpomínkami.

Nechte se tedy unést a objevte krásy Parmy, která je jednou z nejlepších destinací, kterou může Itálie nabídnout. Pojďte ochutnat pravé italské jídlo, sledovat operní představení a prozkoumat tajemství tohoto malebného města. Vezměte si letenku do Parmy a zažijte dovolenou plnou gastronomie, kultury a krásy Itálie.


Dovolená Itálie Parma


Parma se nachází v regionu Emilia-Romagna v severní Itálii a je známá svými vynikajícími gastronomickými specialitami a bohatým kulturním dědictvím. Tento klenot italského venkova se stává stále oblíbenějším cílem pro turisty, kteří hledají autentickou a odpočinkovou dovolenou.

Jednou z hlavních příčin proč se do Parmy vydat je bezesporu její gastronomie. Toto město je domovem Parmezánského sýru a parmské šunky, které jsou značkou italské kuchyně po celém světě. Návštěvníci mohou navštívit místní sýrárny a procházet se vínovými sklepy, kde se vyrábějí místní speciality, nebo si vychutnat tradiční parmazán a šunku v jedné z mnoha rodinných restaurací.

Kromě gastronomie je Parma také bohatá na kulturní památky a historická místa. Nejvýznamnější z nich je Katedrála Svaté Marie Assumpta, která je jedním z nejstarších křesťanských kostelů v Itálii. Další zajímavou atrakcí je Palác Pilotta, který hostí umělecké galerie a muzea, včetně jedné z největších sbírek starověkých uměleckých děl v Itálii.

Pro milovníky opery a klasické hudby je Parma známá také jako rodiště slavného skladatele Giuseppe Verdiho. V Divadle Regio di Parma se pravidelně konají operní představení a koncerty, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Pokud se rozhodnete pro pobyt ve městě Parma, můžete také navštívit okolní venkovské oblasti, které nabízejí krásné scenérie a nekonečné možnosti pro pěší turistiku a cykloturistiku. Tato oblast je také známá svými termálními lázněmi, kde si můžete dopřát relaxaci a odpočinek.

Ať už se rozhodnete strávit dovolenou v Parmě kvůli gastronomii, kultuře, nebo přírodním krásám, jedna věc je jistá - toto město vás okouzlí svým půvabem a přátelskou atmosférou. Parma nabízí perfektní kombinaci bohaté historie, vynikajícího jídla a nádherné přírody, která vám poskytne unikátní zážitek a nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Itálie Parma


Parma, město v severní Itálii, je pro turisty stále ještě neodhaleným klenotem. Jeho středověké uličky plné historie, po celých století sedící v centru obklopeného venkovem, dělají z Parmy ideální místo k odpočinku a prozkoumání. Protože Parma rozhodně není turistická past, výběr ubytování v Parmě nepostrádá kvalitu ani pohodlí.

Začněme s luxusní variantou. Zcela nově otevřený hotel Palazzo Dalla Rosa Prati je situovaný přímo na Piazza del Duomo, s výhledem na katedrálu a baptisterium. Tyto monumentální historické budovy byly pečlivě rekonstruovány a slouží nyní jako luxusní apartmány a pokoje. Designové prvky harmonicky splývají s architektonickou strukturou, což vytváří vzácný pocit přepychu a vzácnosti. Pokud chcete zažít historickou atmosféru Parmy s nejvyšším komfortem, jsou apartmány Palazzo Dalla Rosa Prati vaší volbou.

Druhou, cenově dostupnou možností je B&B Le Cupole. Ten se nachází jen kousek od centra města a nabízí pokoje se základními vybaveními v historické budově. Majitelé tohoto Bed & Breakfast jsou velmi přátelští a ochotní, pro návštěvníky rádi připraví snídani s tradičními místními produkty, jako jsou sýry, šunky a slanáci.

Pokud preferujete klidnější atmosféru a cestujete s rodinou, je možná privátní apartmán lepší variantou. Navzdory brzkému okolí, chcete-li se ve městě ubytovat za rozumnou cenu, najdete několik perfektních soukromých bytů přímo v centru města. Jeden z nich je například Art Gallery Apartment - byt plný umění zpřístupňujícího osobitý pohled na místní uměleckou scénu. Byt je obklopen galeriemi i malými obchůdky se suvenýry, takže můžete prozkoumat město i při návratu do vašeho "domova" pro dobytek.

Poslední tip pro ubytování v Parmě se týká šetření. K dispozici jsou nejrůznější hostely v Parmě, jak pro individuální cestování, tak pro skupiny. Hostel Antico Borgo je takový malý útulný hostel, nacházející se na klidnějším místě v centru města. Hostel nabízí několik druhů pokojů, takže každý bude mít co potřebuje. Hostel je kvalitně vybavený a má veškeré potřebné zázemí, takže návštěva Parmy už nemusí být tak drahá.

Vzhledem k tomu, že centrum města je pěší zóna, Parma je také městem pro pěší. A to znamená, že všechny výše zmíněné možnosti jsou dostupné pěšky, takže opravdu můžete zakusit italskou atmosféru. Co se týče výběru ubytování v Parmě, výběr závisí na vašem rozpočtu, potřebách a chuťovkách. Město skutečně nabízí nabídku, která pokrývá všechny druhy cestování a odpočinku!


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky