Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Japonsko Nara

Dovolená Japonsko Nara


Nara je jedním z nejzajímavějších a nejstarších měst v Japonsku. Nachází se v blízkosti Kjóta a Osača a je známé svou bohatou historií, chrámy a překrásnými parky.

Když se řekne Japonsko, většina lidí si představí moderní a technologicky vyspělou zemi. Nara však představuje úplně jinou stránku Japonska - historickou a poklidnou. Město bylo založeno již v roce 710 a bylo hlavním městem země až do roku 784. To znamená, že Nara má více než tisíc let historie, která je stále patrná v ulicích, chrámech a dalších historických památkách.

Jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Nara je Nara Park, který se rozprostírá na více než 500 hektarech. Tento park je domovem pro více než 1 000 jelenů, kteří jsou považováni za posvátná zvířata a jsou chráněni. Návštěvníci si zde užívají krásnou přírodu, procházky kolem rybníků a přímý kontakt s těmito ohromujícími tvory. K dispozici jsou také prodejny s jídlem, kde si můžete koupit specialitu - jelení droždí, které jsou oblíbené nejen u turistů, ale také u samotných jelenů.

Dalšími významnými památkami v Nara jsou známé Tōdai-ji chrám a Kófuku-ji chrám. Tōdai-ji chrám je největší dřevěná budova na světě a domoví Buddhy Vairy. Interiér chrámu je ohromující a návštěvníci mají možnost si prohlédnout některé z největších bronzových soch Buddhy na světě. Kófuku-ji chrám je také velmi působivý a byl založen v roce 669. Je zde možné vidět několik budov, včetně pětipatrového pagody, která je jednou z nejznámějších a nejvyšších v zemi.

Město Nara nabízí také skvělé možnosti nakupování a obchodování. Oblast Okajama-machi je známá jako malebná a pohodová čtvrť s mnoha butiky a obchody s tradičním řemeslem. Návštěvníci si zde mohou koupit výrobky, jako jsou keramika, tradiční oděvy a mnoho dalšího. Navštívte-li Nara během nějakého trhu, můžete objevit tradiční potraviny a místní speciality, které jsou typické pro tuto oblast.

Pokud chcete zažít alespoň něco z tradiční japonské kultury a historie, je Nara to pravé místo. Toto malebné město poskytuje úžasné zážitky a památky, které vás nikdy neomrzí. Takže, při své následující dovolené v Japonsku, nezapomeňte věnovat několik dní prozkoumávání krásy Nary.


Letenka Japonsko Nara


Nara je jedno z nejzajímavějších míst v Japonsku a jeho hlavním městem bylo mezi lety 710 a 784. Nachází se v prefektuře Nara, která leží v regionu Kansai, a není vzdálená od hlavního města Tokia. Přestože Nara má menší populaci oproti jiným japonským městům, nabízí bohaté kulturní dědictví, které si zaslouží být prozkoumáno.

Pro cestování do Japonska a Nary je možností využít leteckou dopravu. Nara není vybavena mezinárodním letištěm, ale nejbližší letiště, kterému se lze přiblížit, je Kansai International Airport (KIX). Toto moderní a rušné letiště je dobře propojeno s většinou významných světových destinací a nabízí širokou škálu leteckých spojení.

Po příletu na Kansai International Airport je možné využít přímého přístupu do města Nara pomocí vlaku nebo autobusu. Nara je snadno dostupná a cesta z letiště trvá přibližně hodinu. Při cestování autobusem můžete využít Airport Limousine Bus, který vás přepraví až do hlavního autobusového nádraží v Nara. Alternativně můžete využít vlak a přestoupit na Namba nebo Osaka, a následně se připojit na vlak do Nary.

Po příjezdu do Nary je možné začít objevovat bohatou historii a kulturu tohoto místa. Nara je známá pro svůj historický park, který hostí mnoho zajímavých památek, a to především Daibutsu (Velký Buddah). Tato obrovská bronzová socha Buddhy se nachází v chrámu Tōdai-ji a je považována za jednu z největších bronzových soch na světě.

Další významnou památkou v Nara je chrám Kasuga Taisha, který je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších shintoistických chrámů v Japonsku. Tento chrám je proslavený svými tisíci kamennými lucernami, které jsou zapáleny během každoročního festivalu.

Při procházce historickým centrem Nary můžete objevit mnoho tradičních japonských obchodů, restaurací a ryokanů (tradičních japonských hostinců). Je to skvělé místo na nákup suvenýrů, vyhlášené japonské keramiky nebo na ochutnávku místní kuchyně v jedné z autentických restaurací.

Nara je jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst v Japonsku a letenka do tohoto místa je vstupenkou do bohaté historie, kultury a jedinečné atmosféry. Bez ohledu na to, zda jste nadšený archeolog, milovník japonského umění nebo jenom hledáte nové místo prozkoumání, Nara je skvělou volbou pro vaši další cestu.


Ubytování Japonsko Nara


Pokud se rozhodnete navštívit Japonsko a hledáte příjemné a autentické ubytování, nemůžete si nechat ujít jedno z nejkrásnějších měst v zemi – město Nara. Nachází se na západě ostrova Honšú, asi hodinu cesty vlakem z Kjóta nebo Ósaky a je známé jako domov mnoha historických památek a překrásných parků s jelítky.

Při výběru ubytování v Narě máte několik možností, které odpovídají různým preferencím a rozpočtům. Jestliže si přejete ponořit se do místní kultury a života obyvatel, můžete zvolit ryokan – tradiční japonský hotel.

Ryokany jsou známé svou jedinečnou atmosférou a poskytují autentický zážitek. Nachází se ve starodávných budovách a často mají krásnou zahradu. Pokoje jsou zařízeny jednoduše, v tradičním japonském stylu s tatami podlahami a futony pro spaní. V ryokanu se také obvykle podává tradiční japonské snídaně a večeře, které jsou zážitkem samy o sobě.

Další možností ubytování jsou moderní hotely a penziony, které nabízí pohodlně zařízené pokoje s veškerým komfortem, který čekáte. Většina z nich se nachází ve středu města, což vám umožní snadný přístup k hlavním památkám a atrakcím Naray.

Pokud jste cestovatelé s menším rozpočtem, můžete se rozhodnout pro hostely nebo privátní pokoje v domácnostech japonských rodin. Hostely jsou často levnější volbou a nabízí společné pokoje s více postelemi a sdílenými sociálními zařízeními. Pobyt v domácnosti vám pak umožní poznat více o životě japonských rodin a možná i ochutnat tradiční japonskou kuchyni.

Nara je relativně malé město, což znamená, že se ubytování nachází v docházkové vzdálenosti od největších atrakcí. Mezi nejoblíbenějšími památkami, které byste si neměli nechat ujít, patří Tódai-ji, největší dřevěný buddhistický chrám na světě se slavnou sochou Buddhova Vairy. Dalším místem je park Nara, který je domovem asi 1200 jelítků, kteří se volně procházejí po parku a představují symbol města.

Celkově je ubytování v Nara skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít tradiční japonskou kulturu a historii. Bez ohledu na to, jakou možnost ubytování si vyberete, budete mít přístup ke krásám města Nara a důležitým památkám. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro ryokan, hotel, hostel nebo pobyt v domácnosti, zážitek z ubytování tento japonský klenot rozhodně doplní a zpříjemní.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Nara


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z Tokia do Naray?

Nejlepší způsob, jak se dostat z Tokia do Nary, je vlakem. Existují rychlíky, které do Nary jedou přímo a trvají přibližně 2,5 hodin.

2. Jaké jsou nejlepší památky v Nare?

Nejlepší památky v Nare jsou chrámy Todai-ji a Kasuga-taisha, Nara park s jeleny, Nara National Museum a pagoda Kofuku-ji.

3. Je nutné mít v Nare hotovost nebo lze používat kreditní karty?

Většina obchodů a restaurací v Nare akceptují kreditní karty, ale obvykle jsou preferovány hotovostní platby.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Nary?

Nejlepší čas na návštěvu Nary je na jaře (březen a duben) a na podzim (říjen a listopad), kdy jsou teploty příjemnější. Během těchto období jsou také k vidění kvetoucí sakury a jiné rostliny.

5. Jaké jsou tradiční jídla v Nare?

Tradiční jídla v Nare zahrnují Hiryū-zen (grilované maso servírované na ohni), Kakinoha-zushi (lososové sushiny obaleny v kaki listech), a kudzu-kinoko (sójové nudle s houbami).

6. Jak dlouho by měla trvat návštěva Nary?

Ideální délka návštěvy Nary je dvě až tři noci, aby bylo možné vidět všechny hlavní atrakce a užít si klidné tempo města.

7. Mluví se v Nare plynně anglicky?

Mnoho turistických atrakcí v Nare má anglické informační tabule a někteří místní obyvatelé umí mluvit alespoň trochu anglicky. Nicméně, obecně platí, že mnohem více Japonců mluví anglicky v Tokiu než v menších městech, jako je Nara.

8. Je třeba přinést nějaké specifické oblečení na návštěvu Nary?

Není třeba přinést žádné specifické oblečení na návštěvu Nary, ale doporučuje se obléct se pohodlně. Pokud plánujete navštívit chrámy a svatyně, budete muset si svléknout boty, takže doporučujeme nosit snadno sundatelné boty.

9. Jsou hory v Nare vhodné pro turistiku?

Ano, Nara má některé z nejlepších hor v Japonsku a jsou vhodné pro turistiku během jarních a podzimních měsíců.

10. Je v Nare bezpečno cestovat?

Ano, Nara je bezpečné místo pro turisty a má nízkou míru kriminality. Nicméně, stejně jako v jiných městech, byste měli být obezřetní a chránit svůj majetek.


Počasí Japonsko Nara


Japonsko je země kontrastů, a to platí i pro počasí. Nara, historické město ležící v prefektuře Nara na ostrově Honshū, je výborným příkladem toho, jak různorodé počasí se zde může v průběhu roku vyskytnout.

Nara má podobné klima jako většina Japonska, tedy subtropické monzunové klima. V létě je tedy horko a vlhko, zimy jsou suché a chladné. Rozdíly v teplotách mezi ročními obdobími jsou tu však menší než na většině území Japonska, a to díky poloze města v kotlině, obklopené horami.

Léto v Naru je velmi teplé a vlhké, s průměrnými teplotami kolem 30 °C. Zvláště v červenci a srpnu je pro turisty obtížné se zde pohybovat a být většinu času na slunci. V tuto dobu roku je v Nara také velké množství srážek, z toho důvodu jsou turisté ochotnější navštívit město na podzim.

Podzim je obdobím, které se v Japonsku těší velké oblibě. Po horkém a vlhkém létě přicházejí mírné teploty a mírné srážky. Podzimní barvy procházejí celým městem v období září a října. Město sám o sobě je velmi hezké a procházka jeho středem během této sezóny jistě stojí za to.

Na jaře se v Nara otevírají botanické zahrady. Tato část Japonska je bohatá na květiny a návštěvníci si užijí fantastickou přírodu při kopání sakury. Jarní klima je podobné podzimnímu, přichází laskavé teploty a mírné dávky srážek.

Zima v Naru je přímý opak léta. Na rozdíl od vlhkého leta s častými dešti, zima je suchá a mrazivá s průměrnou teplotou kolem 5 °C. V tomto období v roce se však v městě koná mnoho zábavy. Nejpopulárnější akcí je mezinárodní maraton v Nara. Město se také pyšní oslavou zimního slunovratu, který se koná 21. prosince.

Celkově lze tedy říci, že nejlepší dobou pro návštěvu Naru jsou podzim a jaro. Tytéž sezóny na výskyt turistů ovlivňují tudíž i ceny, proto se doporučujeme poptat více turistických kanceláří, ať už pro zajištění ubytování, výletů či dopravy. Město Nara nabízí turistům fascinující historii, kulturní skvosty, a pro ty, kteří hledají něco nového, nabídne přístřeší od běžné, celodenní reality.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky