Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Japonsko Širakawa-gó

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Širakawa-gó


1. Co je Širakawa-gó?

Širakawa-gó je historická vesnice v Japonsku, která se nachází v prefektuře Gifu a je známá svými tradičními domy ve stylu gasshó-zukuri.

2. Jak se dostat do Širakawa-gó?

Lze se tam dostat vlakem z Takayamy nebo autobusem z Kanazawy. Také lze pronajmout auto.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Širakawa-gó?

Nejlepší čas na návštěvu je v zimě, kdy se domečky kryjí sněhem a vytvářejí krásnou atmosféru. Ale i v jiných ročních obdobích je tam krásně.

4. Jaký je vstup na Širakawa-gó?

Vstup na oblast Širakawa-gó je zdarma. Pokud chcete navštívit vnitřek domů ve stylu gasshó-zukuri, musíte si koupit vstupenky.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Širakawa-gó?

Obvykle trvá asi 2-3 hodiny projít celou oblast a vidět si všechny tradiční domy.

6. Mluví se anglicky v Širakawa-gó?

Mnoho obyvatel v oblasti nemluví anglicky, ale je k dispozici dostatek informačních tabulí v angličtině.

7. Existují nějaké místní tradice v Širakawa-gó?

Místní obyvatelé mají mnoho tradic, které jsou spojeny s jejich zemědělstvím a kultivací hedvábí.

8. Jaká další místa jsou v blízkosti Širakawa-gó?

V blízkosti jsou populární turistické atrakce jako je například Hida Takayama nebo Kanazawa.


Počasí Japonsko Širakawa-gó


Širakawa-gó je malebná vesnice v prefektuře Gifu na ostrově Honšú v Japonsku. Tato horská vesnice je známá především svými tradičními srubovými domy zvanými gasshō-zukuri, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštívit tuto oblast je jako cestování časem zpět do minulosti, kdy se tradice a kultura staly důležitou součástí života.

Co se týče počasí, Širakawa-gó se nachází v horské oblasti, což ovlivňuje místní klima. Celkově má vesnice teplejší léta a chladnější zimy v porovnání s okolím. Léto je relativně vlhké a teplé s průměrnou teplotou kolem 25 °C. V zimě se teploty pohybují pod bodem mrazu a mohou klesnout až na -10 °C.

Kvůli své poloze v horách je Širakawa-gó také známá pro hojnost sněhu během zimních měsíců. Sníh zde často dosahuje výšky až jednoho metru a místní obyvatelé musí používat speciální techniky na odstranění sněhu ze střech jejich srubů. Sněžení vytváří působivou kulisu a přitahuje návštěvníky z celého světa. V zimě se zde také pořádají různé tradiční festivaly a oslavy, které přidávají na jedinečnosti atmosféře.

Jaro a podzim jsou obdobím, kdy se vesnice obklopuje zelení jarních květin a ohňově zbarvenými listy stromů. Oba roční období jsou krásné a poklidné, čímž přispívají k romantické atmosféře obce. Květena a fauny v okolí Širakawa-gó jsou důležité a zdejší příroda byla v minulosti chráněna jako přírodní památka.

Vzhledem k horskému charakteru oblasti je důležité brát v úvahu i možnou změnu počasí během jednoho dne. Může docházet k rychlým změnám teploty a vrtochům počasí, jako jsou deště a mlhy. Je proto vhodné se vhodně oblékat a připravit se na různé podmínky.

Širakawa-gó je fascinující místo se zajímavým počasím, které přispívá k jeho kouzlu a kráse. Bez ohledu na roční období je však tato horská vesnice jedinečným cílem pro milovníky tradice, kultury a krásné přírody.


Letenka Japonsko Širakawa-gó


Pokud jste někdy snili o návštěvě Japonska, potom máme pro vás fantastickou novinu: již dnes se můžete jednoduše dostat nejen do Tokia nebo Kjóta, ale i do méně známých a tajemných oblastí této země vycházejícího slunce. Například do malebného městečka Širakawa-gó.

Letenky do Japonska jsou v současné době poměrně cenově dostupné, a umožňují tisícům turistů navštívit tuto úžasnou zemi. Pokud se rozhodnete pro letenku do Tokia, Čukotka Airlines, ANA - All Nippon Airways, či Japan Airlines jsou jen několika z množství leteckých společností nabízejících tyto lety.

Společnost ANA nabízí více než 60 letů týdně ze svých evropských základen, včetně Londýna, Frankfurtu či Paříže. Po příletu do Tokia, následuje asi půlhodinový let do města Kanazawa, největšího města v regionu Ishikawa, a poté půjčíte si auto, nebo se může využít také kyotský autobus, aby se dostali do Širakawa-gó.

Širakawa-gó se nachází v horské oblasti Gifu, a je známé pro své tradiční, šikmé střechy, nazývané "Gassho-zukuri", což znamená "ruce v modlitbě". Tyto domy, vystavěné v 18. století, se staly symbolem této oblasti. A co je nejlepší, oblast je nedotčená turisty. Tak se mohou podívat turisté na tradiční způsob života země a okusit japonské kulinářské specialty této oblasti.

Všichni, kteří chtějí ochutnat pravou japonskou kuchyni, potěší, že Širakawa-gó nabízí jedno z nejlepších jídel, které Japonsko má k nabízení. Vila Wada je jedním z nejlepších míst, kde ochutnat místní jídla, jako je Masuno Sushi, Goma Tofu a Kinka Bara Steak.

Co se týče ubytování, naleznete zde množství hotelů a ryokanů, což jsou tradiční japonské hotely s tatami místnostmi a společnými lázněmi.

V každém případě, samotná návštěva Japonska je zážitek, který nikdy nezapomenete. A pokud si přejete vidět tradiční život japonského venkova, přidejte Širakawa-gó na svoji seznam míst, které stojí za návštěvu.


Ubytování Japonsko Širakawa-gó


Japonsko je země, která nabízí svým návštěvníkům mnoho krás a zážitků. Jedním z nejzajímavějších míst na severu Honšú je malebné město Širakawa-gó. Toto městečko je známé svými tradičními domy ve stylu gasshó-zukuri a zařazeno je na seznam světového dědictví UNESCO. Pokud plánujete návštěvu tohoto místa, určitě byste měli zvážit i možnosti ubytování.

Tradiční japonská architektura

Jedním z nejvýraznějších rysů tohoto historického místa jsou tradiční domy výše zmíněného stylu gasshó-zukuri. Tyto domy mají tvar, který se podobá rukou, které se sbíhají do jednoho. Je to způsobeno tím, že se jedná o střechy skládající se ze dvou hlavních dílů, které jsou složeny tak, aby vydržely i těžké sněhové zimy v této horské oblasti. Tyto tradiční stavby naleznete v mnoha částech Japonska, ale v Širakawa-gó je možnost pro návštěvníky pronajmout si je jako ubytování.

Ubytování v tradičním domě

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek během své návštěvy Japonska, určitě byste měli zvážit pobyt v tradičním domě. Tyto domy nabízejí mnoho možností, která by se v turistických místech kdekoliv jinde na světě hledala jen těžko. Fakt, že jsou však staveny především z přírodních materiálů, může s sebou přinést některé úskalí týkající se pohodlí a soukromí hostů. Například, v zimních měsících lze v těchto domech pocítit silné mrazy a nemožnost topení příbuznými způsoby, jako jakékoliv moderní ubytování. Přestože se většina turistů rozhodne zůstat jen na jednu noc, návštěva tohoto místa a přespání v tradičním domě je skvělým způsobem, jak ochutnat místní kulturu a tradiční životní styl.

Závěr

Pokud cestujete do Japonska a hledáte zážitky, které vás posunou do jiného světa, ubytování v tradičních domech ve stylu gasshó-zukuri v Širakawa-gó by mělo být na vašem seznamu priorit. Tyto domy nabízejí možnost cítit se jako na skutečném japonském venkově, a to v prostředí, které se málokdy najde v moderním světě. Navíc, co se týká výhledu a okolní přírody, nemá Širakawa-gó v této oblasti konkurenci. Proto zvažte sílu japonské tradice při výběru vašeho dalšího ubytování a nechte se okouzlit tím, co je Japonsko schopné nabídnout.


Dovolená Japonsko Širakawa-gó


Pokud plánujete svou další dovolenou, a hledáte cíl, který kombinuje krásu přírody s bohatou historií a autentickou kulturou, možná byste měli zvážit návštěvu japonské vesnice Širakawa-gó. Tato malebná vesnice se nachází v horských oblastech prefektury Gifu a je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Japonsku.

Širakawa-gó je známá především díky svým tradičním, stránujícím farmářským domům zvaným gasshō-zukuri. Tyto domy mají jedinečnou architekturu, se strmými šindelovými střechami, které se podobají rukám v modlitbě. Tento unikátní stavební styl se vyvinul z důvodu potřeby odolávat těžkým sněhovým zimám, které v této oblasti panují. Navštěvování těchto domů je nejen zážitkem pro oči, ale také poskytuje příležitost poznat tradiční japonskou kulturu a historii.

Kromě fascinujících domů si můžete užít krásu okolní přírody. Širakawa-gó se nachází v blízkosti krásného národního parku Širakawa-gó a je obklopena zelenými horami. Turisté mají možnost vyzkoušet si turistiku nebo procházky v okolí, díky nimž mohou objevit nádherné vodopády, lesy a horská údolí. Právě tato harmonie mezi přírodou a historií činí z Širakawa-gó takový unikátní a působivý cíl.

Během svého pobytu v této vesnici si také můžete vychutnat její bohatou kulturu a tradice. K dispozici jsou různé muzea a kulturní centra, které nabízejí přehled o historii a životním stylu vesničanů. Některá muzea nabízejí různé workshopy, při kterých si můžete vyzkoušet tradiční řemesla, jako je výroba papíru nebo ruční tkání. Také se můžete naučit připravovat tradiční jídla a podniknout výlety do okolních farmářských oblastí, kde můžete ochutnat čerstvé místní produkty.

Pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci, je v Širakawa-gó k dispozici mnoho ryokanů a lázeňských zařízení, které nabízejí tradiční japonské pohostinnosti a termální lázeňské procedury. Po dni plném objevování můžete tělo i mysl odpočinout v teplé minerální vodě, čímž si dopřejete opravdovou regeneraci.

V oblasti Širakawa-gó se také konají různé festivaly a události, které přidávají do vaší dovolené špetku zábavy a veselí. Nejznámější z nich je Winter Light Festival, který osvětluje tradiční domy a okolní krajinnou krásu světelnými instalacemi, čímž vytváří zcela kouzelnou atmosféru.

Pokud jste přitahováni krásou přírody, historií a autentickou japonskou kulturou, není pochyb o tom, že Širakawa-gó je ideálním místem pro prozkoumání těchto elementů. Zažijte unikátní kombinaci starobylých domů a nádherné přírody, které přináší jedinečný zážitek, který si určitě budete pamatovat na celý život.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky