Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Vietnam Hai Van Pass

Nejčastější dotazy a odpovědi Vietnam Hai Van Pass


Dotazy:

1. Co je Hai Van Pass?
2. Kde se nachází Hai Van Pass?
3. Jak se dostanu na Hai Van Pass?
4. Jaká je délka Hai Van Pass?
5. Je Hai Van Pass bezpečná cesta?
6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Hai Van Pass?
7. Jaké jsou výhledy z Hai Van Pass?
8. Existuje nějaký poplatek za průjezd Hai Van Pass?
9. Je možné projet Hai Van Pass pěšky nebo na kole?
10. Jaký je historický význam Hai Van Pass?

Odpovědi:

1. Hai Van Pass je horská silnice ve Vietnamu známá svými malebnými výhledy a historickým významem.
2. Nachází se na hranici mezi provinciemi Thua Thien-Hue a Da Nang ve středním Vietnamu.
3. Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Hai Van Pass, je autem nebo motorkou, ale lze se tam dostat také autobusem nebo na kole.
4. Hai Van Pass měří přibližně 21 km.
5. Hai Van Pass je bezpečná cesta, ale je třeba dodržovat příslušná dopravní pravidla a být opatrný při jízdě z důvodu strmých zatáček a úzkého asfaltu.
6. Nejlepší čas na návštěvu Hai Van Pass je od března do září, kdy je méně pravděpodobné, že se budete setkávat s deštivým počasím.
7. Z Hai Van Pass je možné obdivovat panoramatické výhledy na pobřeží a oceán.
8. Ano, je zde poplatek za průjezd Hai Van Pass. Stojí přibližně 30 000 VND (asi 1,31 USD) pro motorku a 15 000 VND (asi 0,66 USD) pro cyklistu.
9. Ano, lze projet Hai Van Pass pěšky nebo na kole. Mnoho turistů si užívá túry nebo cyklistiku po této malebné silnici.
10. Hai Van Pass má historický význam jako strategická cesta mezi severním a jižním Vietnamem. Byla to důležitá cesta během vietnamské války a byla využívána vojáky i civilisty. Dnes je to populární turistická atrakce.


Ubytování Vietnam Hai Van Pass


Vietnam Hai Van Pass je jedním z nejkrásnějších míst v celé Asii. Nachází se na východě země, ve svazích pohoří Trường Sơn, a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na okolní útesy, korálové pláže a divoký oceán. Toto místo láká stále více a více turistů, kteří hledají nezapomenutelnou dovolenou přímo v srdci Vietnamu.

Pokud se chystáte navštívit Hai Van Pass, je důležité si zajistit ubytování, které vám poskytne pohodlí a vstřícné služby během celého pobytu. V okolí Hai Van Pass najdete celou řadu hotelů a resortů, které nabízejí komfortní ubytování a pokojné prostředí pro relaxaci.

Jedním z nejpopulárnějších hotelů v této oblasti je The Ocean Villas - luxusní resort se soukromými plážemi, skvělými restauracemi a bazény s výhledem na oceán. Tento resort je vhodný pro páry i rodiny s dětmi a nabízí prostorné pokoje, vybavené moderním nábytkem a všemi nezbytnými službami.

Dalším skvělým výběrem je Banyan Tree Lang Co, který se nachází v překrásné laguně Lang Co a nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit, jako je golf, surfování a jachting. Tento resort je ideální pro ty, kteří hledají kousek luxusu a klidu v překrásné přírodě.

Jiným možností je Laguna Lăng Cô Golf Club a Resort, která je centrem golfu v této oblasti a nabízí krásné pokoje s výhledem na oceán nebo zahradu. Tento resort poskytuje vstupenky do tematického parku Chan May, který se nachází v blízkosti a nabízí mnoho zábavy pro celou rodinu.

Pro sportovce je ideálním místem Centara Sandy Beach Resort Da Nang, který se nachází přímo na pláži Non Nuoc a nabízí nejen ubytování, ale také širokou škálu sportovních aktivit, jako je jízda na koni, windsurfing a plachtění. Tento resort je ideální pro cestovatele, kteří chtějí nejen odpočívat, ale také si užít aktivní dovolenou.

Všechny tyto hotely a resorty nabízejí návštěvníkům nejenom úžasné pokoje a skvělé služby, ale také snadný přístup k nejkrásnějším místům v Hai Van Pass. Tyto ubytování jsou ideální pro všechny, kteří chtějí zažít nádhernou přírodu, pláže a oceán v jednom z nejkrásnějších míst v Asii.

Připravte si svůj pas a vydejte se objevovat krásy Vietnamu na vlastní kůži!


Počasí Vietnam Hai Van Pass


Vietnamská Hai Van Pass je jedním z nejmalebnějších a nejexotičtějších míst na světě a poskytuje jedinečný zážitek z horské silniční jízdy. Nachází se v centrální části Vietnamu, mezi městy Hue a Da Nang, a prochází skrze posvátný hřeben Truong Son.

Hai Van Pass, doslova přeloženo jako „Přechod oblaků“, je správným označením, protože atmosférické podmínky v této oblasti se velmi často mění. Ovlivňován oceánským proudem a horským hřebenem, přechází tento úsek silnice skrz mlhy a oblaka, což mu dodává tajemný a mystický nádech.

Počasí na Hai Van Pass může být velmi proměnlivé. V zimě zde bywa chladno a zasněžené, zejména na vrcholu úseku, kde sníh leží přes zimní měsíce. Na jaře a na podzim je počasí méně extrémní, teploty jsou příjemné a vegetace kvete v okolí silnice. V létě je zde horko a vlhko, takže cestování je možné, ale může být nepříjemné při vysokých teplotách.

Jízda po Hai Van Pass je jedinečným dobrodružstvím. Cesta vede po serpentýnách a strmých zatáčkách, nabízí nádherné výhledy na pobřeží, horské údolí a bujnou vegetaci. Cestování přes tento přechod je také historicky významné, protože se jedná o jedno z nejznámějších míst z období vietnamské války.

Kromě toho, že je Hai Van Pass známý svými krásnými výhledy a přírodními scenériemi, je také populární turistickou atrakcí díky svojí historii. Ve vrcholové části hřebene stojí do této doby francouzská pevnost, známá jako Fortin du Chua, která sloužila jako významné vojenské obranné postavení. Návštěvníci mají možnost prozkoumat tuto historickou pevnost a naučit se o historických událostech, které se zde odehrály.

Pro cestovatele, kteří se rozhodnou projet Hai Van Pass, je důležité si být vědomým aktuálního počasí a podmínek před vyrazem na tuto cestu. Sněhové a dešťové bouře mohou být nebezpečné a mohou ovlivnit viditelnost a bezpečnost silničního provozu. Proto se doporučuje být dobře připraven, včetně oblečení a vybavení pro různé povětrnostní podmínky.

Hai Van Pass je jedním z těch míst, která zanechají na každém návštěvníkovi hluboký dojem. Zdolání tohoto horského průsmyku je nejen adrenalinovým zážitkem, ale také oslavou přírodní krásy a historie Vietnamu. Zde se dají zažít nezapomenutelné okamžiky a výhledy, které budou nepochybně vyvolávat návštěvníkům pocit úžasu a obdivu.


Letenka Vietnam Hai Van Pass


Letenka do Vietnamu – Hai Van Pass

Pokud milujete romantická dobrodružství, možná jste již slyšeli o Hai Van Pass v Vietnamu. Jedná se o nejdelší průsmykovou silnici v zemi, která se nachází v centrální části země a spojuje města Hue a Danang. Jedná se o nádhernou a často i nebezpečnou silnici, která se vine kopcovitou krajinou a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu, moře a pohoří. Při cestě po této silnici si můžete užít nádherné scenérie, které nabízí překrásnou mozaiku přírody a kultury.

Jak se dostat na Hai Van Pass?

Pro cestu po této nádherné a legendární silnici potřebujete letenku do Vietnamu. Z České republiky je nejvhodnější vyrazit z letišť v Praze nebo Brně. Pokud si nenecháte ujít příležitost vidět celou krajinu, můžete vystoupit z letadla na letišti v Danangu, které se nachází v docházkové vzdálenosti od Hai Van Pass.

Jak se připravit na cestu?

Před cestou do Vietnamu byste měli prozkoumat jaké jsou nejlepší období pro cestu po této silnici, nejhodnotnější místa k vidění a jaké jsou nejlepší tipy pro ty, kteří se na tuto cestu vydají. Vzhledem k tomu, že se jedná o kopcovitou krajinu, je dobré si zajistit profesionálního řidiče, kteří vám odvezou po této zrádné silnici. Nezapomeňte si na cestu vzít kameru, která vám umožní zaznamenat kouzlo této fantastické cesty.

Co vidět na Hai Van Pass?

Cesta po této silnici nabízí kromě nádherných přírodních scenérií také mnoho historických památek. Na cestě se totiž nachází několik starých kamenných budov, které sloužily jako výstražné věže či pevnosti. Do tohoto kopcovitého prostoru se dostanete naprosto zdarma a zároveň při tom můžete naplno využít své fotografické schopnosti, což je ideální způsob, jak si zde užít skutečně úžasnou přírodu a historii.

Nejlepší období pro cestu po Hai Van Passu

Nejlepší měsíce pro cestování po Hai Van Passu jsou leden, únor a březen. Tyto měsíce jsou méně vlhké, což znamená, že bude lehčí cestovat po této silnici. Přesto však musíte být připraveni na změnu počasí, což vede k tomu, že je dobré si vzít s sebou vhodné oblečení.

Zajímavé tipy

Při cestě po Hai Van Pass je dobré si vzít s sebou jídlo a vodu, aby vám nechyběly zásoby na dlouhou a náročnou cestu. Dále se doporučuje mít uzavíratelnou tašku pro své elektronické zařízení a vzít si s sebou tradiční vietnamský čaj, který se zde velmi oblíbený. Pokud chcete vidět Hai Van Pass z nejlepších úhlů, je dobré si najmout teleport a spolu s ní budete skákat z jednoho místa na druhé.

Hai Van Pass je bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst, které Vietnam nabízí a každý, kdo se odváží touto silnicí projet, si přinese domů nesčetné vzpomínky a zážitky.


Dovolená Vietnam Hai Van Pass


Vietnam je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů ve Vietnamu, nabízející nádhernou kombinaci krásné přírody, zajímavých historických památek a pohostinných lidí. Mezi mnoha turistickými atrakcemi se nachází jedno místo, které byste si neměli nechat ujít při návštěvě země - Hai Van Pass.

Hai Van Pass je horský průsmyk, který se nachází mezi městy Da Nang a Hue ve středním Vietnamu. Tato úžasná cesta je jedním z nejmalebnějších v celém jihovýchodní Asii a představuje skvělý způsob, jak prozkoumat krásu vietnamské přírody.

Při cestě přes Hai Van Pass se budete ocitati v oblouku hustě porostlých zelených hor a budete mít úžasný panoramatický výhled na oceán. Průsmyk je obklopen úchvatnou krajinou a točícími se serpentovitými cestami, které tvoří epickou jízdu. Cesta nabízí četné místa ke zastavení a podívat se na krásné scény okolí.

Stejně jako mnoho historických míst ve Vietnamu, i Hai Van Pass má bohatou historii. Byl vybudován za dynastie Nguyễn a sloužil jako důležitá hraniční linie mezi starým vietnamským královstvím a územím Číny. Během Vietnamské války sloužil jako strategický bod, ze kterého americké vojáky pozorovali nepřátelské aktivity.

Dnes je Hai Van Pass vyhledávaným místem pro motocyklové nadšence, cyklisty a milovníky outdoorových aktivit. Pokud se rozhodnete cestovat na kole, můžete si vychutnat napínavou jízdu serpentýnovými silnicemi, kde se budete dostávat přes ostré zatáčky.

Navštívíte-li Hai Van Pass, nezapomeňte zastavit u historického místa - francouzské pevnosti. Tato pevnost byla postavena Francouzi v 19. století a sloužila jako strážní pozice. Nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu a dá vám příležitost prozkoumat historii této oblasti.

Další oblíbenou atrakcí je přírodní rezervace Bach Ma, která se nachází poblíž Hai Van Pass. Tato rezervace je domovem mnoha druhů vzácných rostlin a živočichů, a nabízí možnost krásných treků a výletů.

Hai Van Pass je označován jako jedna z nejkrásnějších silnic na světě a jízda z Da Nang do Hue je nezapomenutelným zážitkem. Pokud hledáte dobrodružství a chcete zažít jedinečnou přírodu Vietnamu, neměli byste si nechat ujít tuto úchvatnou destinaci.

Takže při plánování svého pobytu v Vietnamu nezapomeňte zařadit Hai Van Pass na svůj seznam. Tento malebný průsmyk nabízí vše, co byste na dovolené mohli chtít - překrásnou přírodu, fascinující historii a adrenalinové zážitky na motocyklu. Ať už jste dobrodruh, milovník přírody nebo prostě cestovatel toužící po něčem novém, Hai Van Pass je to pravé místo pro vás.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky