Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Island Jökulsárlon

Nejčastější dotazy a odpovědi Island Jökulsárlon


1. Jak se dostanu na Island do Jökulsárlon?

Nejlepší cesta je letadlem na letiště v Reykjavíku, odkud si můžete pronajmout auto a vyrazit na cestu na východ směrem k Jökulsárlon. Cesta trvá přibližně 4-5 hodin.

2. Kde se nachází Jökulsárlon?

Jökulsárlon se nachází na jihovýchodě Islandu, přibližně 370 km od Reykjavíku. Leží na trase číslo jedna, známé jako Islandská cesta, která vede podél pobřeží.

3. Jaká je vstupní cena do Jökulsárlon?

Vstup do národního parku, ve kterém se nachází Jökulsárlon, je zdarma. Nicméně, pokud si přejete jet na plavbu lodí po ledových králících, je zde cena za tuto aktivitu.

4. Jakou jazykovou bariéru mohu očekávat v Jökulsárlon?

Většina obyvatel a turistických pracovníků na Islandu mluví anglicky. Proto byste neměli mít problém s dorozumíváním.

5. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Jökulsárlon?

Nejlepší čas na návštěvu Jökulsárlon je v létě, kdy jsou teplé teploty a delší dny. Na jaře a na podzim jsou zde často mlhy. V zimě můžete zažít kouzelnou atmosféru s krátkými dny a často můžete vidět severní záři.

6. Může se v Jökulsárlon koupat?

Ano, je možné se v Jökulsárlon koupat, avšak teplota vody je velice nízká (až kolem 0 °C), takže je to možné pouze pro odvážné a zkušené plavce. Doporučuje se při koupání výrazně omezit dobu ve vodě a obléci si vhodné vybavení na ochranu před zimou.

7. Mohu spat přímo u Jökulsárlon?

Ano, v blízkosti Jökulsárlon se nachází možnost ubytování. Většinou se jedná o hotely, hostely nebo kempy.

8. Můžu si pronajmout loď a projet se po Jökulsárlon?

Ano, jsou zde možnosti pronájmu lodí, na kterých si můžete projet po Jökulsárlon a pozorovat ledovce. Průvodci vám poskytnou informace o okolní přírodě a zajímavostech.

9. Existují nějaké turistické stezky v Jökulsárlon?

Ano, v Jökulsárlon je vybudována turistická stezka v blízkosti pobřeží. Můžete tak projít okolo ledových králíků a užívat si nádherný výhled na okolní krajinu.

10. Jaká je rozloha Jökulsárlon?

Rozloha Jökulsárlon je přibližně 18 km². Je to největší jezero glaciálu na Islandu a hluboké až 248 m.


Dovolená Island Jökulsárlon


Jökulsárlon je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších turistických cílů na Islandu a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek při dovolené. Toto malé jezero se nachází na jihovýchodě země a je obklopen ledovci, což mu dává jeho charakteristický vzhled. Jökulsárlon je také jedním z nejhlubších jezer na Islandu, s hloubkou dosahující až 248 metrů.

Nejvíce fascinujícím prvkem Jökulsárlonu jsou obrovské ledovce, které se oddělují od ledovce Breiðamerkurjökull a plují do jezera. Tyto kusy ledu pak plují po jezeře, vytvářejí dramatické scenérie a prostor pro nezapomenutelné fotografie. Někteří návštěvníci si dokonce mohou zakoupit krátkou plavbu na lodi, která je provede kolem těchto impozantních ledovců a umožní jim vidět je zblízka.

Jökulsárlon je také domovem bohaté fauny a flóry. V jezeře plavou tuleňové, kteří si zde nacházejí útočiště a klid pro odpočinek. Je to jedním z nejlepších míst na Islandu, kde je možné pozorovat tyto ohrožené druhy v jejich přirozeném prostředí. Pro ty, kteří mají rádi ptáky, je Jökulsárlon také rájem, protože se zde nachází mnoho druhů mořských ptáků, včetně racků a labutí.

Pokud se rozhodnete navštívit Jökulsárlon, je důležité se dobře připravit na změnlivé počasí na Islandu. I když je toto místo jedno z nejkrásnějších na světě, počasí zde může být velmi nepředvídatelné. Můžete se setkat s mírnými dešti, silnými větry a dokonce i sněžením, dokonce i během letních měsíců. Doporučuje se proto vzít si s sebou dostatek zimního oblečení, nepromokavé boty, teplou bundu, rukavice a klobouk.

Pokud máte rádi adrenalinové aktivity, v okolí Jökulsárlonu je také možnost prozkoumat ledovec. Existuje několik společností, které nabízejí ledovcové túry s průvodcem, které vás provedou ledovcem a ukážou vám jeho nádherné jeskyně a pukliny. Tato zkušenost je nejen vzrušující, ale také vás seznámí s křehkostí ledovce a jeho citlivostí na klimatické změny.

Jökulsárlon je přístupný autem a je vzdálen asi 370 kilometrů od Reykjavíku, což je hlavního města Islandu. Na cestě sem se také můžete zastavit na dalších zajímavých místech, jako je národní park Vatnajökull, vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss, nebo pláž Reynisfjara s černým pískem.

Celkově je Jökulsárlon jedním z nejúchvatnějších a nezapomenutelných míst na Islandu a je přímo vybízí křesťanům, aby zde strávili dovolenou. Jistě si zde odpočinete a nabijete svou duši energií z jedinečné přírody a scenérií.


Letenka Island Jökulsárlon


Island je jedinečným ostrovem plným dechberoucích přírodních krás a jedním z nejznámějších míst, které si můžete na této poloostrově užít, je Jökulsárlon. Toto úžasné místo se nachází na jižním pobřeží Islandu a je jedním z nejoblíbenějších turistických atrakcí v zemi. Ale co je to vlastně Jökulsárlon a proč byste si měli rezervovat letenku právě sem?

Jökulsárlon je jezero ledu, které se nachází na okraji ledovcové laguny Vatnajökull. Ledovcová laguna je vytvořena tání ledovců, které se oddělují od obří ledovcové desky a plují do jezera, vytvářejíce úžasnou krajinu plnou ledových krychlových tvarů. Jökulsárlon se rozkládá na ploše přibližně 18 km² a je nejhlubším jezerem na Islandu, s maximální hloubkou téměř 250 metrů.

Tato ledovcová laguna je jedinečným místem, které si návštěvníci Islandu jednoduše nemohou nechat ujít. Když se ocitnete u jezera Jökulsárlon, budete překvapeni neobyčejnou krásou a fascinujícím pohledem na tuto přírodní scenérii. Kromě toho, že můžete vidět neuvěřitelné ledovcové kry a klouzat po hladině jezera, máte také možnost vyrazit na krátkou plavbu mezi ledovcovými krami. To vám umožní zažít pocit, jak to musí být být obklopen ledovými stěnami a vodou a zároveň získat dokonalý pohled na okolní krajinu.

Další zajímavostí Jökulsárlonu je, že se jedná o populární kulisu pro natáčení filmů. Mnoho známých snímků bylo natočeno právě v této úchvatné krajině, včetně slavného filmu "James Bond: Die Another Day". Pokud jste filmový nadšenec, určitě oceníte možnost vidět místo, které jste již mohli vidět na velkém plátně.

Aby se dostali na Jökulsárlon, mohou návštěvníci využít lety z hlavního města Reykjavíku. Existuje celá řada leteckých společností, které nabízejí lety do blízkého letiště Hofn, které se nachází jen pár kilometrů od ledovcové laguny. Po příletu na toto letiště bude možné buď využít místní dopravu nebo si pronajmout auto a snadno dorazit k Jökulsárlonu.

Jeden den strávený u ledovcové laguny Jökulsárlon bude určitě nezapomenutelným zážitkem. Ponoření se do této magické přírodní scenérie vás uchvátí a poskytne vám jedinečný pohled na krásy Islandu. Ať už jste přírodovědec, dobrodruh nebo jenom turista hledající jedinečné zážitky, navštěva Jökulsárlonu je nezbytnou součástí vašeho putování po Islandu.


Počasí Island Jökulsárlon


Jökulsárlón, známé také jako ledovcové jezero, je jedním z nejkrásnějších míst na Islandu. Toto ledovcové jezero se nachází na jihovýchodě země, nedaleko národního parku Vatnajökull.

Jökulsárlón je populární celoročně a stává se jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů na Islandu. A přestože se tam turisté mohou potkat bez ohledu na roční období, počasí se v závislosti na čase roku liší.

I když na Islandu panují velmi rozmanité klimatické podmínky, počasí v oblasti Jökulsárlónu bývá většinou vlhké a chladné, což vyžaduje pečlivé plánování a vhodné oblečení. V létě se obvykle vyskytují deštivé a chladné dny, ale teploty se pohybují přibližně mezi 10 a 15 °C.

V zimě bývá počasí chladné a neúprosné, s teplotami se pohybujícími od -5 do 5 °C. Srážek v této době ročního období není tolik, ale množství sněhu může být velké a dlouhé mrazy běžné.

V souvislosti s tím, že se jedná o ledovcové jezero, hraje důležitou roli také teplota vody. Voda v jezeře je v průměru -1 °C a i přes extrémně nízkou teplotu se v ní živočichové dokážou přežívat.

Navštívit tak krásné místo jako Jökulsárlón se vyplatí kdykoliv během celého roku. Nicméně, vzhledem k měnícímu se počasí na Islandu, je třeba být připraven na proměnlivé podmínky a ujistit se, že máte vhodné oblečení a obuv.

Ať už se rozhodnete navštívit Jökulsárlón v létě nebo v zimě, můžete si být jisti tím, že to bude jedno z nejkrásnějších míst, které kdy budete mít možnost navštívit.


Ubytování Island Jökulsárlon


Island Jökulsárlon je jedním z nejúchvatnějších míst, které můžete na Islandu navštívit. Nachází se v jižní části ostrova a je jedním z hlavních turistických cílů. Toto místo je proslulé svým krystalicky čistým ledovcem, který se láme z obrovského ledovce Vatnajökull a plave na povrchu ledovcové laguny.

Ubytování v této oblasti je snadno dostupné, protože zde funguje několik možností. Turisté mají na výběr mezi luxusními hotely, útulnými chatami a kempy pro stanování. Všechny tyto možnosti nabízejí fantastický výhled na ledovcovou lagunu a mají blízkost k místům, které stojí za návštěvu.

Pokud preferujete pohodlí a luxus, můžete si vybrat z řady kvalitních hotelů, které se nacházejí v okolí Jökulsárlonu. Tyto hotely poskytují moderní a pohodlné pokoje se všemi vybaveními, které byste mohli potřebovat. Některé z nich mají také restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční islandskou kuchyni. Navíc většina hotelů nabízí také zážitkové či vzdělávací aktivity jako například ledovcové túry a rafting po řece.

Pro ty, kteří preferují intimnější a rustikálnější atmosféru, jsou tu také malé chatky a bungalovy. Tyto ubytovací jednotky nabízí jednoduché vybavení, ale poskytují výhodu útulnosti a soukromí. Většinou mají také venkovní terasy, kde si můžete vychutnat nádherné výhledy na ledovcovou lagunu.

Pro dobrodružnější turisty nebo ty, kteří chtějí ušetřit peníze, je zde také možnost kempování. V okolí Jökulsárlonu jsou k dispozici kempy s veškerými potřebnými vybaveními jako jsou sprchy, toalety a grily. Kempy jsou často umístěny v překrásných lokalitách, což umožňuje cestovatelům zažít nezapomenutelnou noc pod hvězdami a snadný přístup k přírodě.

Je důležité si rezervovat ubytování v předstihu, zejména v letních měsících, kdy je turistická sezóna na Islandu v plném proudu. Většina ubytování nabízí rezervace prostřednictvím svých webových stránek, což je nejlepší způsob, jak si zarezervovat váš pobyt. Cena ubytování se může lišit v závislosti na typu a vybavení, takže je důležité provést porovnání před rezervací.

Pokud se tedy chystáte navštívit Island a prozkoumat krásy Jökulsárlonu, nebude pro vás problém najít vhodné ubytování. Ať už preferujete luxusní hotel, útulnou chatku nebo kemp pro stanování, Island Jökulsárlon vám poskytne vše, co potřebujete pro nezapomenutelný pobyt.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky