Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jordánsko Wadi Rum

Ubytování Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je země bohatá na historii, kulturu a přírodu. Jedním z nejznámějších a nejkrásnějších míst v této zemi je bezesporu Wadi Rum. Toto horské údolí se nachází v jižní části Jordánska a je známé svými unikátními skalními útvary, oblázkovými pláněmi a červenými písečnými dunami. Kromě toho je Wadi Rum také domovem tradiční nomádské kultury beduínského kmenového obyvatelstva.

Pokud máte v plánu navštívit Wadi Rum, je důležité zvažovat ubytování. Naštěstí Wadi Rum nabízí řadu možností, jak se ubytovat a zažít autentické zážitky v této oblasti.

Mnoho turistů se rozhodne pro tzv. beduínský kemp, což je velmi populární forma ubytování v této oblasti. Beduínské kempy jsou obvykle rozložené uprostřed pouště a poskytují ubytování v tradičních beduínských stanech. Tyto stany jsou vyrobené z kamene a tkaniny a jsou velmi pohodlné a prostorné. Kempy nabízejí různé druhy ubytování, od jednoduchých střechových stanů po luxusní stany s vlastním sociálním zařízením. Většina kempů také poskytuje stravování, přičemž jídla jsou připravována tradičním způsobem a zahrnují místní speciality.

Pokud preferujete trochu více komfortu a luxusu, můžete se rozhodnout pro ubytování v jednom z luxusních hotelů nebo táborů. Tyto hotely a tábory se nacházejí blíže k hlavním turistickým trasám a často nabízejí moderní vybavení, jako jsou klimatizace, wifi a bazény. Ubytování v luxusním hotelu či táboře je skvělou volbou pro ty, kteří si přejí spojit dobrodružství ve Wadi Rum s relaxací a pohodlím.

Pro ty, kteří preferují nezávislost a soukromí, je možnost pronájmu soukromého ubytování v Wadi Rum. Tyto možnosti nabízejí různé druhy ubytování, od apartmánů po samostatné chatky. Pronájem soukromého ubytování vám umožní prozkoumat Wadi Rum ve svém vlastním tempu a zařídit si vše podle vašich přání.

Kromě samotného ubytování byste neměli zapomenout na další aspekty návštěvy Wadi Rum. V této oblasti je možné si rezervovat různé aktivity a výlety, jako jsou jízdy na velbloudech, pěší túry, horolezectví a výlety do skalních útvarů. Beduínské komunity také často pořádají tradiční tance a zpěvy, které vám umožní poznat více o jejich kultuře a zvyklostech.

Při plánování návštěvy Wadi Rum je dobré si zajistit předem ubytování, zejména v obdobích vrcholné turistické sezóny. Ať už se rozhodnete pro pobyt v beduínském kempu, luxusním hotelu nebo v soukromém ubytování, Wadi Rum je bezpochyby místem, které vás okouzlí svou krásou a kulturou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Wadi Rum


1. Jak se dostanu do Jordánska Wadi Rum?

Odpověď: Nejdříve se musíte dostat do Jordánska. Poté můžete buď využít veřejnou dopravu nebo najmout soukromý přepravní prostředek, abyste dorazili do Wadi Rum. Wadi Rum je vzdáleno přibližně 4 hodiny jízdy od hlavního města Ammánu.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Jordánska Wadi Rum?

Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Wadi Rum je mezi říjnem a květnem, kdy jsou teploty mírnější. V létě mohou teploty stoupat nad 40°C, což může být velmi nepříjemné.

3. Kolik stojí vstup do Jordánska Wadi Rum?

Odpověď: Vstup do Wadi Rum vyžaduje platbu vstupního poplatku. V roce 2021 je cena vstupu 5 jordánských dinárů (cca 7 USD) na osobu.

4. Jak dlouho trvá typická pouštní exkurze v Jordánsku Wadi Rum?

Odpověď: Typická pouštní exkurze ve Wadi Rum trvá obvykle 1 až 2 dny. Můžete se rozhodnout strávit jednu noc ve stanu nebo v tradiční beduínské chatce.

5. Jaké věci si mám vzít s sebou na exkurzi do Jordánska Wadi Rum?

Odpověď: Doporučuje se vzít si příslušnou oblečení a obuv vhodnou pro pohyb ve skalách a písečných dunách. Nezapomeňte také na dostatek vody, horkem je v poušti velmi snadné dehydratovat. S sebou si můžete také vzít sluneční brýle, opalovací krém, klobouk nebo šátek na hlavu a fotoaparát, abyste si zachytili krásné momenty.

6. Jaké aktivity mohu dělat v Jordánsku Wadi Rum?

Odpověď: V Wadi Rum si můžete užít různé aktivity, včetně jízdy na velbloudech, off-road jízdou a písečným surfováním po dunách, trekkingem po skalách, horolezectvím a nočním pozorováním hvězd.

7. Jsou v Wadi Rum ubytovací možnosti?

Odpověď: Ano, v Wadi Rum jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně luxusních pouštních táborů a tradičních beduínských chat. Můžete si vybrat podle svých preferencí a rozpočtu.

8. Jaké památky nebo zajímavá místa bych si neměl nechat ujít v Jordánsku Wadi Rum?

Odpověď: Mezi nejznámější památky v Wadi Rum patří Červená poušť s jejími unikátními pískovými skalami, skalní mosty jako Um Fruth a Burdah, a také historické kamenné pozůstatky, jako například petroglyfy a beduínské kameny.


Dovolená Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je země plná úžasných přírodních krás a historických památek. Jedním z nejvíce fascinujících míst v této zemi je Wadi Rum, velmi populární destinace pro dovolenou.

Wadi Rum, také známý jako Údolí Měsíce, leží v poušti v jižním Jordánsku. Toto rozlehlé údolí o rozloze přes 700 kilometrů čtverečních nabízí neuvěřitelné scenérie skalnatých hor, písečných dun a velkých skalních útesů. Je to místo, které působí až nezemsky a často bylo využíváno jako kulisa pro filmaře při natáčení sci-fi filmů.

Navštívit Wadi Rum je zážitek, který člověk těžko zapomene. Tento region je domovem beduínského kmene, kteří zde žijí odpradávna. Můžete se setkat s místními obyvateli a dozvědět se něco o jejich životním stylu, tradicích a dědictví. Mnozí z nich dnes také nabízejí ubytování a turistické aktivity pro návštěvníky.

Jednou z nejpopulárnějších aktivit v Wadi Rum je jízda na velbloudech. Můžete se takto projet po písečných dunách a vychutnat si výhledy na okolní krajinu. Alternativně můžete prozkoumat tento kraj pěšky nebo si pronajmout terénní automobil a projet se po skalách a údolích se zkušeným průvodcem.

Zážitky v Wadi Rum nejsou díky své jedinečnosti omezeny pouze na oblast krajiny. V tomto regionu jsou také kamenná sídla a památky, které se datují až do starověku. Mezi nejvýznamnější patří skalní rytiny a petroglyfy, které pocházejí z doby před více než 4000 lety. Můžete také navštívit zříceninu nabatejského města Petra, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Když navštívíte Wadi Rum, neměli byste opomenout nocování ve stanech pod hvězdnou oblohou. Bez jakéhokoliv světelného znečištění je toto místo ideální pro pozorování hvězd a sledování noční oblohy. Vysoký počet hvězd v kombinaci s tichem pouště vytváří magickou atmosféru.

Pokud plánujete dovolenou v Jordánsku, určitě byste neměli opominout návštěvu Wadi Rum. Toto úžasné místo nabízí nádhernou přírodu, neuvěřitelné scenérie a velké množství aktivit pro každého. Ať už chcete poznat beduínskou kulturu, prozkoumat skalní útvary nebo si jednoduše užít klid pouště, Wadi Rum vás vždy přivítá svou krásou a pohostinstvím místních obyvatel.


Počasí Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je známé svým úchvatným počasím a jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě je Wadi Rum, která je také nazývána „Doliny měsíce“. Není divu, že se sem každý rok sjíždí nespočet turistů, aby si užili krásu této arabské pouště.

Wadi Rum se nachází na jižním okraji Jordánska, poblíž saúdsko-arabských hranic. Tato oblast je známá svými rozlehlými dunami a skalnatými hřbety, které sahají až do výšky více než 1700 metrů. Zdejší krajina je jedinečná a přírodní krása tohoto místa vám vezme dech.

Jedním z nejvýraznějších aspektů počasí v Wadi Rum je extrémní horko. V letních měsících se teplota často pohybuje okolo 40°C a vyšší. Slunce zde svítí velmi intenzivně, takže je důležité mít při návštěvě dostatek vody a chránit se před přímým slunečním zářením. Vzhledem k suchému a pouštnímu klimatu se ve Wadi Rum téměř nedostává srážek, což vytváří velmi suché prostředí.

Navzdory extrémnímu horku je zde v zimních měsících výrazně chladněji. Teploty se mohou snížit na 10°C a v noci ještě výrazněji. Pokud sem se chystáte v zimě, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek teplého oblečení, abyste se udrželi v teple.

Jedním z nejzajímavějších meteorologických jevů ve Wadi Rum je „Hamseen“. Jedná se o vítr přinášející obrovské množství písku a prachu z pouště, který může zcela snížit viditelnost. Toto jev obvykle nastává v jarních měsících a může být docela intenzivní. Při takovýchto bouřkách není vhodné se pohybovat venku a je třeba se ukrýt v bezpečí.

Nicméně, i přes tato extrémní počasí je Wadi Rum krásné místo, které stojí za návštěvu. Jeho krajina je unikátní a jedinečná a můžete si vychutnat nádherné západy slunce a vycházky pod hvězdnou oblohou. Wadi Rum je také oblíbeným místem pro horolezce, turisty a dobrodruhy, kteří sem přijíždějí za nezapomenutelnými zážitky.

Ať už se sem chystáte v létě nebo v zimě, Wadi Rum vám nabídne zážitky, které vám na dlouho utkví v paměti. Příroda je tu opravdu úchvatná a spojení s tímto divokým místem vás ponoří do úplně jiného světa.


Letenka Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je fascinující zemí, která nabízí mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Jedním z těchto míst je Wadi Rum, slavná poušť, která láká turisty z celého světa. Pro ty, kteří chtějí zažít neopakovatelný a jedinečný zážitek, nabízí se možnost výletu letecky.

Letenky do Jordánska jsou čím dál oblíbenější, a to díky své dostupnosti a relativně nízkým cenám. Jednou z atrakcí, která zaujme mnoho cestovatelů, je právě Wadi Rum. Tato poušť, která se rozkládá na ploše více než 700 km², je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí naprosto unikátní scenérie.

Letecky se do Wadi Rum dostane za krátkou dobu, a to díky nedalekému letišti v Aqabě. Z Prahy či jiných evropských měst je možné se do Aqaby dostat přímým letem. Po příletu na letiště v Aqabě je možné využít místní taxislužbu či pronajmout si auto a pokračovat na vlastní pěst. Cesta z Aqaby do Wadi Rum trvá přibližně hodinu a půl.

Po příjezdu do Wadi Rum turisté okamžitě ocení krásu a rozmanitost této pouště. Červenohnědé písky, monumentální skalní formace a nekonečná ticho vytvářejí magickou atmosféru. Pro milovníky dobrodružství je možné si pronajmout terénní vozidlo a projet se po poušti, obdivovat krásné výhledy a zastavit se u starobylých petroglyfů, které jsou zde rozesety.

Další možností je využití letenky do Jordánska k letu balónem nad Wadi Rum. Tato jedinečná a romantická zkušenost nabízí úchvatné pohledy na poušť z ptačí perspektivy. Balónové lety jsou k dispozici v ranních hodinách, kdy jsou podmínky nejvhodnější. Let v balónu přináší nezapomenutelné zážitky a vyfotografování pouště z výšky je jistě jedinečným zážitkem.

Pro turisty, kteří si rádi užívají klid a odpočinek, je možné se zabydlet v jedné z luxusních pouštních kempů. Tyto kempy nabízejí pohodlné ubytování v tradičních beduínských stanech či v moderních chatkách s vlastní koupelnou. Zahradní restaurace servíruje tradiční jídla, která jsou připravována s použitím místních surovin a tradičních metod. V noci je možné pozorovat hvězdy a dát se do řeči s beduínskými obyvateli, kteří rádi sdělí zajímavé příběhy o životě v poušti.

Letecká doprava nabízí velkou výhodu v cestě do Wadi Rum, rychlý přesun z hlavního města do odlehlé pouště umožňuje turistům využít více času na poznávání krás Jordánska. Ať už se rozhodnete pro pěší výlety, jízdu na velbloudech či adrenalinový zážitek při horolezectví, krása Wadi Rum vás nadchne a rozhodně nelituje letenky do této exotické destinace.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky