Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


1. Jak se dostanu k pyramidám v Gize?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je jízda taxíkem nebo autobusem ze středu Káhiry.

2. Jaká je vstupní cena do areálu pyramid v Gize?
Odpověď: V roce 2021 byla vstupní cena do areálu pyramid Cheopse a Sfingu 200 egyptských liber (cca 308 Kč).

3. Je možné vstoupit dovnitř pyramidy?
Odpověď: Ano, ale vstup do pyramid Cheopse a Chefrenovy sekvence je omezen a je nutné si vstupenku zakoupit s návštěvou v předstihu.

4. Co je Sfinga?
Odpověď: Sfinga je socha ležícího levou medvěda s lidskou hlavou a je symbolem starověkého Egypta.

5. Kdy byly pyramidy vystavěny?
Odpověď: Pyramidy v Gize byly vystavěny v období 26. století př. n. l.

6. Jak dlouho trvá návštěva pyramid?
Odpověď: Návštěva pyramidy a Sfingy trvá obvykle 2-3 hodiny.

7. Můžu si udělat průvodce?
Odpověď: Ano, je možné si najmout průvodce, kteří se věnují návštěvníkům a mohou poskytnout spoustu informací o historii a kultuře Egypťanů.

8. Jaké jsou otevírací hodiny pyramid?
Odpověď: Pyramidy jsou otevřeny každý den od 8:00 do 16:00, s výjimkou některých svátků.


Letenka Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je zemí bohatou na historii a kulturní poklady. Jednou z nejznámějších atrakcí v Egyptě jsou bezpochyby pyramidy v Gíze, které jsou přímo spojeny se světoznámou pyramidou faraona Cheopse a sochou Sfingy. Pokud se chystáte navštívit tuto fascinující destinaci, je třeba předem zabezpečit si letenky do Egypta a naplánovat si pobyt.

Letenky do Egypta jsou dostupné z mnoha mezinárodních letišť po celém světě. Nejbližším mezinárodním letištěm ke Gíze je Letiště v Káhiře, které je vzdálené asi 25 kilometrů. Zde můžete snadno najít letecké spojení s mnoha světovými destinacemi.

Jakmile dorazíte do Egypta, můžete pokračovat v cestě do Gízy, což je malé město ležící na západním předměstí Káhiry. Hlavní atrakcí v této oblasti jsou samozřejmě pyramidy, které jsou vzdálené jen několik kilometrů od města. Je nejlepší si najmout průvodce, který vám poskytne informace o historii a zajímavostech každé z pyramid.

Pyramida faraona Cheopse je největší a nejstarší ze všech pyramid v Gíze. Její stavba se datuje až do roku 2580 př. n. l. Je považována za jedno z největších technických a stavitelských úspěchů starověku. Její velikost a přesnost dokazují jedinečné dovednosti starověkých egyptských stavitelů.

V bezprostřední blízkosti pyramidy Cheopse se nachází socha Sfingy. Tato socha s tělem lva a hlavou člověka je jednou z nejznámějších ikon starověkého Egypta. Její původ a význam jsou stále zahaleny tajemstvím. Návštěvníci mohou obdivovat tuto ohromující sochu a vyfotit se s ní jako atletickým pozadím.

Kromě pyramid a Sfingy Gíza nabízí návštěvníkům také charakteristickou egyptskou atmosféru a kulturu. Město je plné tržišť, kde můžete nakupovat egyptské suvenýry, jako jsou různé druhy koření, keramika, šperky nebo tradiční oděvy. K místním specialitám patří také egyptská kuchyně, která nabízí různé pokrmy, mezi které patří například kushari (směs rýže, těstovin, cizrny a rajčat) nebo falafel (kuličky z kvašených cizrny).

Pokud se rozhodnete navštívit pyramidy a Sfingu v Gíze, nezapomeňte si přinést dostatečné množství vody a ochranný krém proti slunci. Místo je známé svými vysokými teplotami, zejména během letních měsíců.

Celý zážitek z návštěvy pyramid a Sfingy v Gíze je neopakovatelný a stojí za to zažít. Adrenalin, který vám projde tělem při pohledu na tyto monumentální stavby, je nezapomenutelný. Výhled z vrcholu pyramidy Cheopse na město Gíza je krásný a nabízí jedinečný pohled na okolní krajinu.

Pokud máte zájem o historii, starověkou kulturu a monumentální architekturu, letenka do Egypta do Gízy je tou správnou volbou pro vás. Tato destinace vás zcela jistě ohromí svou krásou a neuvěřitelnou historií.


Počasí Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je známý svou bohatou historií, starověkými památkami a svým teplým a slunečným počasím. Jedno z nejznámějších míst v Egyptě je Gíza, oblast ležící nedaleko hlavního města Káhiry. Gíza je domovem pro slavnou pyramidu Cheopse a také Sfingu. Jaké je tedy počasí v této oblasti?

Gíza se nachází ve střední části Egypta, blízko Nilu. Klima je zde typicky suché, horké a pouštní. Obvykle jsou zde jasná a slunečná rána, která postupně přechází v teplá odpoledne. Průměrná teplota v Gíze se pohybuje mezi 20 a 30 stupni Celsia, s maximy dosahujícími až 40 stupňů v letních měsících. V zimě jsou teploty mírnější, ale stále je příjemně teplo. Nocní teploty bývají nižší než denní teploty, ale i tak mohou dosáhnout 10-15 stupňů Celsia.

Co se týká srážek, Gíza je obecně suchým územím s minimálními srážkami. Prakticky nedochází k dešťovým srážkám během většiny roku. V některých letech může být srážek víc, ale i tak jsou tyto srážky spíše vzácné a krátkodobé.

Bohatá sluneční energie a suché klima v Gíze jsou faktory, které přispívají k dobře zachovaným památkám z doby starého Egypta. Pyramida Cheopse, jedna z nejslavnějších pyramid na světě, stojí zde již tisíce let a stále působí ohromujícím dojmem. Stejně tak i Sfinga, socha s leví tělem a lidskou hlavou, je v této oblasti velkou připomínkou egyptské historie.

Pokud plánujete navštívit Gízu a její památky, je dobré připravit se na teplé počasí. Doporučuje se nosit lehké a vzdušné oblečení, ochranné sluneční brýle, klobouk a také ochranný krém s vysokým ochranným faktorem. Je důležité také pít hodně vody, aby se předešlo dehydrataci.

Pokud máte rádi horké počasí a zájem o egyptskou historii, Gíza je pro vás ideálním místem k návštěvě. Je to místo plné fascinujících starověkých památek, které lze obdivovat za slunečných a teplých dnů. Ať už jste zde kvůli pyramidám nebo kvůli počasí, Gíza vám jistě poskytne nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt není jen země s bohatou historií a kulturou, ale také nádhernými památkami, které přitahují miliony turistů každý rok. Mezi nejznámější patří pyramidy v Gíze, které jsou symbolem starověké civilizace a egyptského umění.

Při návštěvě Egypta je nutné navštívit hlavní město Káhiru a samozřejmě také Gízu, která se nachází pouhých 20 kilometrů jižně od Káhiry. V Gíze se nachází tři nejslavnější pyramidy - pyramidy Cheopse, Chafrenovy a Menkeureho, které se řadí mezi Sedm divů světa.

Pyramida Cheopse, největší a nejslavnější z nich, byla postavena v roce 2570 před naším letopočtem. Vysoká je 138 metrů a její základna měří 230 metrů. Vědci odhadují, že na její výstavbu bylo použito až 2,3 milionu kamenných bloků. Je to fascinující, že mnoho z těchto kamenů váží až 15 tun a byly přineseny z vzdálené oblasti na západozemí Nilu.

Druhou největší pyramidou v Gíze je podobně statná pyramidu Chafrenovy s výškou 136 metrů a základnou 215 metrů. Menkaurův komplex pyramid se nachází hned vedle nich a je nejmenší ze všech tří. I tak ale na návštěvníky působí velkolepě a tajemně.

Zdá se, že tyto pyramidy byly postaveny za účelem uctění faraónů a jejich bohů. Postavení pyramid v takové dokonalé geometrické rovnováze až 4 500 let před naším letopočtem, je dodnes záhadou. Tato mistrovská práce stavitelů je jedním z největších zázraků historie.

Nedaleko pyramid se nachází další egyptská památka, a to Sluneční loď Cheopse. Loď byla nalezena v díře vedle pyramidy a byla tam uložena více než 4 500 let. Po složité rekonstrukci je teď umístěna v muzeu, které se nachází na místě nálezu.

Areál pyramid je turistickou atrakcí, kde můžete najmout průvodce, projít celým prostorem a dozvědět se o historii Egypta a pyramid víc. Je také možné vyrazit na koni nebo velbloudovi a užít si tradiční západ slunce v poušti a pozorovat vzdálenou pyramidu Cheopse.

Pokud se plánujete vydat do Egypta, nezapomeňte si přinést klobouk a opalovací krém, protože teploty v poušti mohou být velmi vysoké. Navštívit pyramidy v Gíze je jedno z nejpůsobivějších zážitků v životě a nepochybně stojí za to.


Dovolená Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je země bohatá na historii a kulturu, a jednou z nejvíce fascinujících a známých turistických atrakcí je oblast Gíza. Nachází se zde jedno ze Sedmi divů světa - Velká pyramidy Cheopse a také obrovská socha Sfingy. Tyto monumenty jsou nejen symbolem Egypta, ale i jedním z nejvýznamnějších dědictví celé lidské civilizace.

Velká pyramida Cheopse je největší ze tří pyramid, které jsou umístěny na Gízské plání. Pyramida byla postavena před více než 4 500 lety jako hrobka faraona Cheopse, který vládl za 4. dynastie Starověkého Egypta. Její stavba je stále zahalena tajemstvím a techniku, jakou stavitelé použili při její konstrukci, není dodnes zcela známa. Přesto je do dnešní doby symbolem inženýrského a archeologického umění.

Pyramida Cheopse stojí ve výšce přes 140 metrů a průměrná délka jedné strany je kolem 230 metrů. Její dokonalá pyramidalní forma zůstává obdivuhodná dodnes, ačkoliv se podařilo postavit jen málo pyramid, které by se dosahu byť i jen zlomku této velikosti a dokonalosti. Interiér pyramidy je bohužel pro veřejnost uzavřen, ale památník v těsné blízkosti nabízí mnoho informací a artefaktů, které jsou spojeny s Cheopsovým pohřbem.

Nedaleko Velké pyramidy se nachází další jedinečné místo - Sfinga. Sfinga je socha, která zobrazuje tělo lva a hlavu člověka. Jedná se o největší sochu z monolitu na světě. Svou délkou 73 metrů a výškou 20 metrů je v Gíze přítomna od doby, kdy byla postavena starověkými Egypťany. Sfinga je považována za symbol moci a ochránce královských hrobek. Je velkým turistickým přitahovačem a jednou z ikonických památek Egypta.

Pokud se chystáte na dovolenou do Egypta a máte v plánu navštívit tuto oblast, je důležité připravit se na horké podnebí. Egypt má tropické a suché podnebí, takže je dobré si vzít lehké oblečení, přinést dostatek sluneční ochrany a dostatek vody. Zeptejte se svého cestovního průvodce na nejlepší časy návštěvy, protože v létě mohou teploty dosahovat extrémních hodnot.

Pokud jste milovníkem historie a kultury, návštěva Egypta a oblasti Gíza je nezapomenutelný zážitek. Procházka okolo Velké pyramidy Cheopse a Sfingy vás přenese do minulosti a ukáže vám neuvěřitelný kontext, ve kterém tyto památky vznikly. Egypt je země s bohatou historií a návštěva této části země je nezbytná pro pochopení jeho kultury a odkazu, který zanechal světu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky